“Маю намір з’явитися в Україні”: екссуддя Чаус у зверненні пообіцяв відповісти на всі запитання НАБУ і ДБР. ВІДЕО

 

Колишній український суддя Микола Чаус вперше за півтора місяці після зникнення вийшов на зв’язок і заявив, що його нещодавно не викрадали.

Як передає “Новинарня“, про це він сказав у відеозверненні, оприлюдненому в телеграм-каналі ChausUA в понеділок, 17 травня.

Чаус зазначив, що “найближчим часом має намір з’явитися в Україні та разом зі своїми адвокатами дати відповіді на всі запитання, що турбують українське суспільство, Національне антикорупційне бюро України та Державне бюро розслідувань”.

Колишній суддя відмовився назвати місце свого перебування. Але він запевнив, що у нього “все в порядку”, він у безпеці і “добре себе почуває”.

“Вимушений розповісти про себе, адже багато хто намагається спекулювати на моєму буцімто викраденні”, – додав Чаус.

За його словами, кому це вигідно – можна лише здогадуватися.

“Насамперед хочу звернутися до своєї дружини: Світлано, пробач мене за те, що тобі і нашим дітям довелося пережити. Але так потрібно було зробити. Найближчим часом, обіцяю, все налагодиться. А ті, хто винен у наших бідах, будуть заслужено покарані”, – наголосив Чаус.

Він також визнав, що його справді викрадали, але не нещодавно.

“Але це було не зараз, а в 2016 році. Відтоді мене постійно залякували розправами. Змушуючи таким чином перебувати в Молдові. Люди причетні до цього боялися та бояться, що я повернуся і почну говорити”, – розповів екссуддя.

Чаус також подякував своїм друзям, котрі “допомогли уникнути цієї в’язниці та вірної смерті”.

“Найближчим часом я маю намір з’явитися в Україні та разом зі своїми адвокатами дати відповіді на всі запитання. В тому числі й ті, що так сильно турбують українське суспільство, НАБУ та ДБР”, – підсумував він.

Як повідомляла “Новинарня“, 9 серпня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро викрили суддю Дніпровського райсуду Києва Миколу Чауса під час отримання хабара в сумі 150 тис. доларів (тоді – понад 3,7 млн грн) за ухвалення вироку в інтересах підсудних. При цьому виявилося, що гроші він зберігав у скляних банках на ділянці.

Чаус 11 серпня 2016 року не з’явився до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для вручення йому підозри про скоєння злочину.
6 вересня Верховна Рада дала згоду на затримання та арешт судді. Тоді ж у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили, що Чаус втік до Криму. НАБУ оголосило суддю в розшук 12 вересня.
30 вересня адвокат судді Чауса надав медичну довідку про те, що суддя перебуває в одній із медичних установ Криму.
28 лютого 2017 року Чауса затримали в Молдові.

Надалі Вища рада правосуддя звільнила Чауса з посади судді Дніпровського районного суду Києва.

Вважається, що суддя Микола Чаус перебував “на гачку” Банкової. На посаді судді він займався багатьма резонансними справами. Він ухвалював рішення проти Автомайдану наприкінці 2013-го – початку 2014 років, пізніше вів справу Геннадія Корбана й скасував розшук Юрія Іванющенка – завдяки цьому “Юра Єнакіївський” зняв у європейських судах заборону на пересування Європою і зміг виїхати з Росії до Монако.

У лютому 2020 року керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявляв, що справа Чауса готується до передачі в суд.

Президент Молдови Ігор Додон відмовив Миколі Чаусу в наданні політичного притулку. Чаус оскаржив це рішення в суді. Розгляд тривав понад два роки, однак у березні 2021 року вища судова палата Молдови винесла остаточний вердикт – остаточна відмова.

Чауса оголосили в національний і міжнародний розшук. В Україні йому загрожує позбавлення волі на термін від 8 до 12 років.

3 квітня 2021 року з’явилася інформація від адвоката про викрадення Миколи Чауса в Молдові групою чоловіків.

Глава МВС Молдови Павел Войку заявив, що Чауса викрали іноземці, і вони вже перетнули кордон з Україною.

Читайте також:
У Молдові затримали ще одного підозрюваного у викраденні екссудді Чауса

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна