В Україні презентували кіберцентр UA30. При Зеленському відпрацювали атаку на вітрову електростанцію

 

В Україні презентували Кіберцентр UA30, який створили на базі Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України з метою захисту державних інформаційних ресурсів, об’єктів критичної інфраструктури та українського кіберпростору загалом.

У презентації в четвер, 13 травня, взяв участь і президент Володимир Зеленський.

Глава держави ознайомився з роботою Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України (CERT-UA), яка розміщується в Кіберцентрі, передає пресслужба Банкової.

Як розповів голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь, це єдина в Україні команда, що входить до міжнародного Форуму команд реагування на інциденти безпеки (FIRST). CERT-UA взаємодіє з понад 500 подібними командами реагування по всьому світу з метою дослідження кіберінцидентів та обміну інформацією про кіберзагрози з фахівцями державного та приватного секторів.

“Серед основних функцій CERT-UA – реагування на кіберінциденти та дослідження цифрових даних, інформування про кіберзагрози та вразливості, дослідження шкідливого програмного забезпечення, обмін даними про кіберінциденти. У CERT-UA виявляють і реагують на такі інциденти в усій країні”, – йдеться в повідомленні.

Володимир Зеленський також оглянув тренінговий кіберцентр, призначений для відпрацювання реальних сценаріїв кібератак у навчальному середовищі – “пісочниці” – та отримання практичних навичок і вмінь, необхідних для реагування на кіберзагрози в сучасних умовах.

У присутності глави держави фахівці відпрацювали сценарій кібератаки на технологічну систему вітрової електростанції.

Відомо, що в тренінговому кіберцентрі реалізовано 27 сценаріїв різного рівня складності – від студента до професіонала у сфері кібербезпеки.

У тренінговому центрі проводяться навчання, тренінги та моделювання загроз інформаційній безпеці. Можливості кіберцентру дають змогу проводити навчання одночасно для двох команд по 10 осіб.

Зеленський заявив, що в Україні буде створено навчальний заклад для підготовки фахівців з кібербезпеки.

“У нас великі плани щодо підготовки таких спеціалістів. Окрім центру, ми готуємося до відкриття університету для підготовки фахівців у сфері кібербезпеки. Скоро будемо його презентувати. Україна має ростити таких фахівців з 15-16 років, щоб вони нікуди не їхали. Пропонувати їм роботу, а вони нам забезпечать безпечне життя”, – наголосив президент.

Читайте також:
На тлі накопичення військ біля кордонів України РФ збільшила кібератаки, – СБУ


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна