У Києві вперше відбувся марш на честь дивізії “Галичина”

 

Кілька сотень людей у центрі Києва взяли участь у “марші вишиванок” на честь воїнів дивізії “Галичина”. Раніше подібний захід відбувався лише у Львові.

Акція відбулася з нагоди 78-ї річниці з дня створення української дивізії зброї СС “Галичина” (28 квітня 1943 року).

Хода стартувала на Арсенальній площі і пройшла до Майдану Незалежності. Учасники несли квіти, прапори, штандарти, щити з емблемою дивізії – галицьким левом. Біля Нацбанку запалили фаєри, а на мості над Алеєю Героїв Небесної сотні повісили банер із цитатою з відомої пісні: “…Не забуде стрільця Україна з золотим левиком на рукаві”, передає “Українська правда“.

У марші взяли участь представники націоналістичних організацій – “Суспільство майбутнього”, “Правий сектор”, ВО “Свобода”, “Сокіл”, “Карпатська січ”, спілки ветеранів АТО, ініціативи Ukrainian Military Honor тощо.

За словами організаторів, основна мета маршу – вшанувати пам’ять добровольців, які в 1943 році записалися до німецького війська з метою отримати вишкіл, зброю та не допустити повернення сталінських жахів 1941 року на територію Західної України. Крім того, саме 28 квітня 2014-го відбувся останній український мітинг у Донецьку.

Як заявив один із промовців на Майдані, “років 16-17 тому на маршах на Покрову нас теж було мало, але ми перемогли. І так само переможемо в питанні дивізії”.

Марш пройшов без ексцесів. Поліцейські обіцяли посилено контролювати правопорядок у центрі столиці через проведення цієї ходи.

Фото: УП

Фото: УП

Подібне “прославляння військ СС” засудив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

“Не розумію, чим завинили вишиванки, що їх використовують під час маршів на честь нацистських військових підрозділів. Уже б йшла ця маргінальна група у галіфе чи в чому там ходили любителі фюрерів. Глорифікація військ СС – це неприпустимо для європейської країни, і я впевнений, що цього не підтримує абсолютна більшість українців”, – написав Дробович у фейсбуці.

Він додав, що треба вивчати історію і “відкрито розбиратися у складних питаннях”: “Чому взагалі з‘являлися нацистські добровольчі підрозділи, звідки бралися всі ці корпуси, дивізії, легіони та батальйони (угорські, французькі, російські, білоруські, українські, італійські, латвійські, естонські, албанські…), чого прагнули люди, які там служили? Через відповіді на такі питання можна краще зрозуміти причини і перебіг Другої світової війни, вникнути у суть нацистських та комуністичних злочинів, взагалі політики тоталітарних держав”.

“Вочевидь чорно-білими спрощеннями, маршами, популістичними гаслами та сумнівними кричалками до побудови сильної та відповідальної політичної нації не наблизитись”, – зазначив Дробович.

Читайте також:
Символіка дивізії СС “Галичина” не є нацистською, – рішення суду

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна