Для ВМСУ написали доктрину: як хочуть розвивати флот

 

Уперше в Україні розробили доктрину Військово-морських сил ЗС України. Під час створення документа використовували досвід країн-членів НАТО.

Про це в середу, 28 квітня, повідомляє “Армія.Інформ”.

“Доктрина передусім висвітлює питання оперативно-стратегічного рівня. Тактичні питання свідомо залишені за рамками публікації, оскільки їх розкриття та всебічне висвітлення передбачено низкою інших доктринальних документів. Таким чином, Доктрина передбачає її застосування особовим складом органів військового управління, з’єднань і частин ВМС ЗС України, науково-педагогічними та науковим працівниками наукових установ і вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку фахівців в інтересах ВМС ЗС України”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що важливу роль у доктрині приділено висвітленню питань історичного підґрунтя формування сучасних Військово-Морських Сил України.
Враховується досвід застосування ВМС ЗС України в безпекових операціях та в умовах кризової ситуації.

У документі сфокусовано увагу на надважливому питанні — перспективних напрямках розвитку озброєння та військової техніки Військово-Морських Сил України.

Так, основними напрямами розвитку морської компоненти ЗС України на довгостроковий період мають стати:

  • нарощення корабельного складу шляхом будівництва (закупівлі або отримання коштом міжнародної технічної допомоги) нового та модернізації наявного корабельного складу. Йдеться про ракетні катери нового покоління, десантні кораблі різних класів, кораблі й катери патрульного класу для охорони територіального моря та виключної (морської) економічної зони, безекіпажні підводні апарати різного призначення та нові типи суден забезпечення різного призначення;
  • важливим є проведення модернізації та планових ремонтів бойових кораблів, катерів та суден забезпечення, що перебувають у складі ВМС України. Актуальним питанням є відродження підводних і мінно-тральних сил флоту, будівництво нових мінно-тральних кораблів та малих підводних човнів;
  • для посилення оборонних спроможностей потрібно створення Єдиної системи висвітлення морської обстановки шляхом формування системи берегового спостереження за надводною обстановкою, висвітлення підводної обстановки та забезпечення технічної можливості доведення інформації про неї до всіх користувачів сектору безпеки та оборони в реальному часі, інтеграція їх до Єдиної автоматизованої системи управління Збройних Сил;
  • пріоритетом у напрямку берегової компоненти ВМС ЗС України повинно стати оснащення берегових військових частин (підрозділів) новітніми зразками озброєння, зокрема — береговими ракетними комплексами наземного базування “Нептун” з протикорабельними ракетами Р-360 та реактивними системами залпового вогню калібру 122 мм “Верба” та самохідними артилерійськими установками калібру 155 мм “Богдана”;
  • важливим є розвиток авіаційної компоненти. Насамперед забезпечення льотної придатності й модернізація наявного парку літальних апаратів з метою підвищення їхньої ефективності та продовження експлуатації, розроблення нового вітчизняного патрульного літака. Актуальним є оновлення парку літальних апаратів шляхом придбання спеціалізованих вертольотів, насамперед вітчизняної розробки та виробництва. А також оснащення військових частин (підрозділів) ВМС ЗС України розвідувальними безпілотними авіаційними комплексами тактичного та оперативно-тактичного рівня.

У розробці доктрини взяли участь Інститут Військово-Морських сил Національного університету “Одеська морська академія” спільно з кафедрою ВМС Національного університету оборони України імені Івана Черняховського та Командуванням ВМС ЗС України.

Читайте також:
Російську армаду в Чорному морі переможуть не корвети ВМСУ, а комплексні нелінійні рішення, – Чмут

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна