Зеленський скоїв злочин, підписавши санкції проти “контрабандистів”. Але суспільство проковтнуло, – Панич

 

Олексій Панич
професор, блогер, філософ, перекладач та громадський діяч, провідний науковий співробітник НВО “Дух і Літера”, колишній член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України

Мовчання ягнят (FB)

4 квітня Президент країни на очах у всіх порушив закон. І не просто закон, а Кримінальний кодекс. (Коли підписав указ про санкції проти “контрабандистів” – “Н”). 

Але межу країна перетнула сьогодні (5 квітня).

Бо головним питанням було – як суспільство (політики, ЗМІ, публічні особи) відреагує на цей прикрий факт.

Як показала перша доба після оприлюднення указу Президента №140/2021 – суспільство відреагувало практично ніяк.

Звісно, посполиті, в масі своїй, просто не зрозуміли, що Президентом було скоєно злочин. Але національні ЗМІ, які мають, залучаючи різних спікерів, визначати і пріоретизувати порядок денний, дружно зробили вигляд… що нічого вартого уваги взагалі не сталося.

Втім, з олігархічними ЗМІ все ясно. Але вчинок Президента не розцінили як щось надзвичайне навіть на Суспільному (“Зворотний відлік”). Так само мені не вдалося, спорадично перемикаючи кнопки, натрапити на жодне цілеспрямоване обговорення цієї теми, за участі фахових правників, на жодному з опозиційних телеканалів (“Прямий”, “5-й”, “Еспресо”). Із вдячністю почую підказки, якщо я щось важливе пропустив.

За першу добу я натрапив лише на три онлайнові публікації, які чітко розставляють крапки над “і”. Це колонка правника Юрія Радзієвського на “УП”, стаття правозахисника Євгена Захарова на сайті ХПГ і колективна публікація на сайті “ПіМ“.

Але це три самотніх голоси в пустелі. Жодного помітного суспільного обговорення указу президента і його правових наслідків не відбулося. Це обговорення просто ніхто не ініціював – на жодному з наявних медіамайданчиків.

Невже санкції проти телеканалів Медведчука справді стали аж дуже дохідливим уроком для всіх інших ЗМІ в країні?

Все, що я можу тут – це повторити деякі слова з цих публікацій, звертаючись, у тому числі, адресно до журналістів та громадських діячів, які можуть зазирнути в мою стрічку:

1. “Зеленський і його “співучасники” з РНБО, СБУ та інших служб ідуть на пряме порушення закону, підставляючи себе під дію ст. 109 Кримінального кодексу”.

2. “Шлях санкцій проти своїх громадян – це прискорений рух до розвалу держави.”

3. “Хочу обратиться к господам, которые сейчас аплодируют таким незаконным действиям Зеленского. Пожалуйста, не удивляйтесь, что незаконно сидят (и будут сидеть) Антоненко и Кузьменко. А еще не удивляйтесь, если завтра к вам придут из-за статьи, поста в фейсбуке или выражения своей позиции в протестных акциях. Вам же нравится.”

Ну що, пані та панове, не лячно? Чи страх навести на себе гнів з владного Олімпу вже переважує? А може, ви справді вважаєте, що тут все добре і нема чого обговорювати?

Читайте також:
РНБО запровадила санкції проти “топ-десятки” української контрабанди, – Зеленський

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна