Венеційська комісія оприлюднила висновок до закону про реформу КСУ

 

Венеційська комісія оприлюднила висновок про законопроєкт щодо реформування Конституційного Суду та відновлення довіри до конституційного судочинства в Україні.

Як передає “Новинарня“, висновок опубліковано в понеділок, 22 березня, на сайті Венеційської комісії.

Комісія оприлюднила висновок щодо проєкту закону про конституційну процедуру №4533, а також щодо альтернативного проєкту закону №4533-1.

Венеційська комісія позитивно оцінила положення законопроєкту №4533, що стосуються покращення доступу громадян до Конституційного суду зі скаргами. Положення, зокрема, включають можливість подачі скарг та обміну кореспонденцією в електронному вигляді, надання можливості усувати недоліки скарг, запровадження можливості відшкодування витрат скаржникам.

Комісія також схвально оцінила пропозицію чітко визначити межі повноважень Конституційного суду, заборонивши йому визнавати неконституційними закони, які не були оскаржені у встановленому порядку.

Також у комісії висловили пропозиції щодо:

  • запровадження градації видів дисциплінарних стягнень для суддів КСУ;
  • конкурсного відбору суддів КСУ із залученням міжнародних експертів;
  • кола осіб, які матимуть право ініціювати дисциплінарні провадження щодо суддів КСУ, зокрема включивши в перелік цих осіб НАЗК;
  • можливості перегляду рішень КСУ у разі притягнення судді до кримінальної відповідальності, пов’язаної з ухваленням цього рішення.

У висновку наголошують, що КСУ варто проявити стриманість у разі оскарження цього закону та надати письмові пропозиції щодо можливого удосконалення його положень.

Читайте також:
Конституційний Суд вирішує, чи можна притягти президента України до відповідальності

Рада змінила склад Конституційного Суду

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна