Поліція закрила провадження щодо блокування понад 400 сайтів і почала службове розслідування

 

Нацполіція закрила кримінальне провадження у справі, за якою Голосіївський суд вирішив заблокувати доступ до більш, ніж 400 інтернет-ресурсів.

Про це повідомила речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець у коментарі “Українській правді” в четвер, 25 лютого.

“25 лютого процесуальним керівником прийнято рішення про закриття вказаного кримінального провадження та одночасно – про скасування арешту на майнові права інтелектуальної власності. Крім того, прокуратурою ініційовано проведення службового розслідування у зв’язку з діями службових осіб Голосіївського управління поліції під час розслідування цього провадження”, – заявила Максимець.

Максимець наголосила, що прокурор не брав участі у засіданні Голосіївського суду, не був повідомлений про його проведення та не отримував ухвалу.

Заступник голови МВС України Антон Геращенко повідомив, що позивачем у цій справі є громадянин Олександр Пан, “якому дуже не подобалося те, що про нього писали на різних інтернет-сайтах в різний час, називаючи його шахраєм та пройдисвітом, а також називаючи його іншими неприємними епітетами”.

17 грудня 2020 року Олександр Пан звернувся в поліцію зі скаргою на нібито скоєні проти нього шахрайські дії. Поліція, після реформи кримінально-процесуального законодавства, зобов’язана за статтею 214 КПК реєструвати будь-які заяви про вчинення кримінального правопорушення.

“Потім Пан і його адвокати звернулися до Голосіївського районного суду з вимогою накласти арешт на сотні інтернет-сайтів, які в різний час щось про нього писали. Автоматична система розподілу справ розподілила справу на суддю Катерину Григорівну Плахотнюк. Суддя Плахотнюк 4 лютого 2021 року винесла рішення про визнання 426 інтернет-сайтів, які розміщували вказані вище матеріали, такими, що принижують честь і гідність О. Пана, тобто – “знаряддям злочину”, та наклала на них арешт”, – повідомив Геращенко у ФБ.

Нацполіція вже відкликала супровідний лист до Національної комісії з рішенням суду щодо блокування доступу до 426 сайтів.

“Щодо судді Плахотнюк, то особами, потерпілими від винесення необґрунтованого та свавільного, на мою думку, рішення про накладання арешту на 426 інтернет-сайтів, має бути внесена скарга до Вищої ради правосуддя для подальшого вивчення питання про відповідність судді займаній посаді. З Олександром Паном розмова буде проведена окремо”, – заявив Геращенко.

Максимець і Геращенко не пояснюють, чому серед заблокованих сайтів – багато не інформаційних ресурсів, де навряд чи могли згадувати Олександра Пана, зате багато пов’язаних із криптовалютами, а стаття відкрита за “шахрайство”.

Як інформувала “Новинарня“, 25 лютого стало відомо, що Голосіївський райсуд суд постановив заблокувати доступ до 426 сайтів, серед яких низка російських та українських засобів масової інформації, російське інформагентство РБК, блог-платформа LiveJournal та найбільший у світі майданчик для програмістів GitHub.

Читайте також:
Суд постановив заблокувати доступ до кількох Telegram-каналів, які підозрюють у зв’язках із спецслужбами РФ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна