У тимчасово окупованій Ялті до 150-річчя від дня народження української письменниці та поетеси Лесі Українки планують провести низку заходів.
Відповідна постанова розміщена на сайті російської адміністрації міста в четвер, 18 лютого.
Згідно з документом, у переліку заходів ‒ виставки, конкурси, тематичні уроки в школах, вікторини. Також 25 лютого заплановано покладання квітів до пам’ятника Лесі Українці в місті.
Водночас доручено провести заходи з впорядкування майданчика біля пам’ятника Лесі Українці та прилеглої території до будівлі музею поетеси. Місцевим “правоохоронцям” доручили забезпечити порядок і безпеку під час проведення заходів з відзначення.
Видання “Крим.Реалії” нагадує, що торік 25 лютого члени і прихильники Українського національно-культурного товариства Севастополя (УНКТС) поклали квіти до пам’ятника поетесі Лесі Українці в Балаклаві.
Історики стверджують, що поетеса була в Балаклаві та Севастополі не менше п’яти разів. Краєвиди Балаклавської бухти і руїни Генуезької фортеці надихнули Лесю на написання відомих віршів “За горою блискавицi”.
У Ялті також торік вшанувати пам’ять поетеси прийшли працівники історико-літературного музею Ялти, викладачі української мови та ялтинські школярі, які вивчають українську мову.
Довідково:
Українська поетеса, письменниця і перекладачка Леся Українка народилася 25 лютого 1871 року в місті Новоград-Волинський Житомирської області. Справжнє ім’я письменниці ‒ Лариса Петрівна Косач-Квітка. Леся Українка писала в жанрі поезії, епосу, драми, публіцистики, фольклористики.
Майже три роки зі своїх сорока двох років життя Леся Українка провела в Криму. Вона присвятила Криму цикли віршів “Кримські спогади” і “Кримські відгуки”.
Нагадаємо, що в Україні президент Володимир Зеленський підписав указ №32/2021″Про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки”, що передбачає великий перелік заходів з нагоди цього ювілею.
Читайте також:
До 150-річного ювілею Лесі Українки вийде повне зібрання творів письменниці у 14 томах
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
Апеляційний суд залишив під вартою екскомандира 155 омбр Рюмшина
Печерський суд Києва обрав запобіжний захід Віталію Шабуніну
“Новинарня” увійшла у топ-10 медіа з найвищим рівнем дотримання професійних стандартів, – ІМІ
Полковник ЗСУ отримав підозру за розтрату грошей під час закупівлі деревини
Кравченко відправив на перевірку майже 350 прокурорів з інвалідністю
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2025 році “Новинарня” працює за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
YouTube
https://www.youtube.com/@Novynarnia
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com