На сайті президента створили петицію щодо присвоєння звання Героя України Євгену Коновальцю

 

На сайті президента України створиди електронну петицію щодо присвоєння звання Героя України видатному діячу ХХ століття Євгену Коновальцю.

Петицію оприлюднили 3 лютого 2021 року. Автор – Сергій Мазур. 

Також автори ініціюють процес перепоховання його праху з міста Роттердам (Нідерланди) на територію України.

У тексті петиції зазначається, що Коновалець брав активну участь у національно-визвольних змагань 1917-1921 років.

Сформував один з найбільш боєздатних загонів у Армії УНР – корпус Січових Стрільців. Підрозділ на чолі з Коновальцем проявив себе у захисті столиці від більшовицького Січневого повстання, боях за Київ та чисельних бойових операціях проти “білої” та “червоної” російських армій.

Після поразки національно-визвольних змагань продовжив боротьбу за українську державність. У 1920 році заснував Українську Військову Організацію, яка стала координаційним центром підпільної боротьби на території України.
Згодом поповнена свідомим молодим активом та інтелігенцією, організація стала фундаментом для створення у 1929 році політичної партії ОУН, першим головою якої одноголосо було обрано Євгена Коновальця. Діяльність ОУН була направлена на об’єднання України та визволення її від окупаційних режимів.

Під керівництвом Євгена Коновальця виховалось покоління патріотів, що створили Українську Повстанську Армію, яка 15 років вела боротьбу за Незалежність.

“Євгена Коновальця було вбито 23 травня 1938 р. у Роттердамі агентом Павлом Судоплатовим у результаті спецоперації окупаційної влади Радянського Союзу. СРСР вбачав в обличчі Коновальця людину, яка здатна відокремити Україну від держави-окупанта та здобути незалежність. У Роттердамі й похований полковник, де кожен рік офіційні представники посольства України у Нідерландах вшановують пам’ять нашого героїчного співвітчизника”, – йдеться в петиції.

Зараз Євген Коновалець має деякі вшанування на місцевому рівні, але немає загальнодержавного визнання як до прикладу інші борці XX ст. – Степан Бандера, Роман Шухевич, Августин Волошин, Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко, Степан Хмара та багато інших.

Стан вшанування пам’яті Коновальця на сьогодні:

  • вулиці в честь Коновальця є в більш, ніж 85 міст та селищ, зокрема в 11 обласних центрах – Дніпрі, Житомирі, Івано-Франківську, Києві, Луцьку, Миколаєві, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Львові, Полтаві;
  • всього три пам’ятники (м. Моршині, м. Івано-Франківськ, с. Старі кути);
  • чотири меморіальні дошки (м. Калуш, м. Полтава, м. Боярка та м. Київ)

У 2016 році до відзначення 125-річчя з дня народження Євгена Коновальця уряд затвердив план заходів з висвітлення ролі полковника в боротьбі українського народу за власну державу та подолання міфів радянської пропаганди. Це був перший важливий крок до визнання Коновальця героєм.

“Наступним кроком має стати присвоєння йому звання Героя указом Президента України та перепоховання на територію України, з чим ми до Вас і звертаємося – ініціювати цей процес”, – написали автори петиції.

Станом на вечір середи, 17 лютого, петицію підписали 638 людей із необхідних 25 тисяч. 

Читайте також:
День героїв у Роттердамі: як на могилі Коновальця зустрілися Бандера й Мельник

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна