Стало відомо, скільки штамів коронавірусу SARS-CoV-2 циркулюють в Україні

 

В Україні сьогодні циркулюють п’ять штамів вірусу SARS-CoV-2, який спричиняє COVID-­19.

Про це в середу, 30 грудня, повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я.

“Центр має результати дослідження 50 зразків від референс-лабораторії, яка функціонує на базі Public Health England Colindale у Лондоні. Ці зразки взято у пацієнтів з дев’яти регіонів України: Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей та Києва. Отримані результати показали приналежність циркулюючих на території України вірусів до глобальної генетичної лінії B, що походить з Китаю”, – йдеться у повідомленні.

Так, в Україні визначено такі генетичні варіанти:

  • Віруси групи В1 – належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Італії;
  • Віруси В1.1 генетичної лінії В1- відрізняються трьома нуклеотидними замінами (SNPs 28881GA, 28882GA, 28883GC);
  • Циркуляцію вірусів В1.1.1 – виявлено одночасно на території країн ЄС і Великої Британії;
  • Віруси uрупи В1.5 – належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Іспанії;
  • Віруси групи В2 – циркулюють у понад 57 країнах світу на 6 континентах.

У Центрі пояснили, що у рамках глобальної мережі лабораторій ВООЗ засновано спеціальну робочу групу з вивчення еволюції вірусу, яка оперативно виявляє його нові мутації й оцінює їхній можливий вплив на сам вірус, а також на ефективність засобів діагностики, лікарських препаратів і вакцин.

Вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я, яка входить до світової лабораторної мережі епіднагляду з питань діагностики SARS-CoV-2, надсилає ВООЗ зразки для подальшого підтвердження та секвенування.

Із січня 2021 року референс-лабораторія ЦГЗ щомісяця надсилатиме репрезентативну вибірку зразків матеріалів з метою їх подальшого дослідження.

Окрім цього, у 2021 році Центр планує закупити секвенатор і необхідні реагенти і розпочати дослідження геному вірусу на базі власної референс-лабораторії.

Також секвенування в Україні самостійно здійснює група вітчизняних молодих учених. Вони досліджують 200 зразків від наших громадян, що були інфіковані SARS-CoV-2 упродовж червня–грудня. Дослідження має закінчитися у січні 2021 року.
Результати вивчення цих зразків будуть репрезентовані Центру громадського здоров’я, а також передані до світової бази даних GISAID, де стануть доступні для міжнародної наукової спільноти.

Читайте також:
МОЗ уклало перший контракт на постачання китайської вакцини від коронавірусу

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".