Телеканал “Наш” отримав попередження за трансляцію пресконференції Путіна

 

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні в середу, 23 грудня, розглянула результати позапланової виїзної перевірки телеканалу “НАШ” і оголосила компанії попередження.

Як інформує пресслужба регулятора, попередження винесли через недотримання пунктів “а” і “в” частини першої статті 59 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, а саме вимог щодо необхідності дотримуватися законодавства і вимог ліцензії та поширення об’єктивної інформації.

“Перевірка проводилася на підставі моніторингу за 19 грудня 2019 року. Того дня в ефірі телеканалу було зафіксовано із 13:08 до 13:59 трансляцію у прямому ефірі частини річної пресконференції президента Російської Федерації Володимира Путіна. Крім того, одночасно відбувалася пряма трансляція з вулиці Хрещатик, титрована: “Нацкорпус перекрив Хрещатик”. Також прес-конференція супроводжувалася плашками з цитатами Володимира Путіна, які не відповідали змісту пресконференції у зазначеному відрізку часу”, – ідеться в повідомленні.

У Нацраді зазначили, що протягом пресконференції, яку транслював телеканал ТОВ “НАШ 365” в прямому ефірі, подавалася інформація про боротьбу Російської Фдерації зі світовим тероризмом, безперспективність і недоцільність санкцій світового співтовариства проти Росії, досягнення військово-промислового комплексу РФ, створення новітніх систем озброєнь, наукові, технологічні та економічні досягнення Російської Федерації, позиція уряду РФ в конфліктах у Сирії, Лівії, досягнення соціальної політики цієї країни, політика Росії щодо російськомовного населення, зокрема частини населення України, підвищення рівня життя населення.

Загалом всі теми висвітлювалися з позицій президента й уряду РФ. Оприлюднені наративи мали однобічний, пропагандистський характер і не були забезпечені збалансованими коментарями представників українського телеканалу, громадськості, гостей студії або експертів після завершення прямої трансляції.

Читайте також:
Телеканал “Наш” запросив на ефір представника “ЛНР”, Нацрада їде з перевіркою

“Згідно із заявою ліцензіата правовою підставою для прямої трансляції пресконференції президента Російської Федерації Володимира Путіна була угода між ТОВ “Наш 365” та Reuters News&Media Ltd. Відповідно до цього договору компанія Reuters не несе відповідальності за використання ліцензійного контенту, який “призначений тільки для редакційного використання”, а клієнт (ТОВ “НАШ 365”) зобов’язаний самостійно визначати, “чи є визначене використання редакційним використанням”. Отже, ліцензіат мав можливість забезпечити трансляцію власним редакційним коментарем та/або забезпечити збалансованим плюралістичним коментарем із висловленням різних думок і позицій з важливих питань соціально-економічної та політичної ситуації в Україні у контексті інформації, поширеної Володимиром Путіним”, – зазначили в Нацраді.

Також зауважили, що частина пресконференції у часовому проміжку між 13:08 до 13:59 президента країни-агресора, а також головнокомандувача цієї країни, що транслювалася телеканалом ТОВ “НАШ 365”, була безальтернативною подачею однобічної суб’єктивної позиції Володимира Путіна, а отже, і пропагандистською інформацією.

В ефірі каналу не зафіксовано трансляції іншої позиції, не було оприлюднено спростування, заперечення чи інших форм повідомлень, які б спростували, пояснили чи надали підстави для суспільної дискусії з порушених Володимиром Путіним під час пресконференції питань, обмежуючи свою аудиторію виключно однією точкою зору, яка суперечить міжнародним та українським правовим актам щодо агресії проти України.

“Одностороннє висвітлення інформації без дотримання вимог щодо її об’єктивності потенційно може негативно вплинути на динаміку демократичних процесів в Україні і спотворити їх, оскільки глядачам пропонується вузька та одностороння інформація, де конкуруючі погляди або ігноруються, або порушуються тільки для того, щоб їх очорнити”, – констатували в Нацраді.

Зваживши на шкоду, яку завдає суспільству поширення необ’єктивної односторонньої інформації, особливо в питаннях, що стосуються національної безпеки, Національна рада вирішила застосувати до ТОВ “НАШ 365” санкцію оголошення попередження.

Компанію зобов’язано впродовж місяця з дня ухвалення цього рішення привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства

Читайте також:
“Літак ЗСУ летить і бомбить”: канал “Наш” показав фейк у дусі “розп’ятого хлопчика”. ВІДЕО


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна