Слідчий комітет Росії висунув звинувачення в убивстві нацгвардійцю Марківу

 

Російське слідство висунуло обвинувачення у вбивстві військовослужбовцю Національної гвардії України Віталію Марківу.
Йдеться про той самий інцидент, за яким Марківа виправдав італійський суд.

Про це повідомляється на сайті Слідчого комітету Росії в середу, 23 грудня.

“Винесено постанову про висунення обвинувачення Марківу в скоєнні злочину, передбаченого п.п. “е”, “ж”, “л” ч. 2 ст. 105 КК РФ, відповідальність за яке передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Марківа оголошено в міжнародний розшук, за клопотанням слідства судом щодо нього заочно обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту”, – йдеться у повідомленні.

За версією російського слідства, Марків 25 травня 2014 року поблизу Слов’янська (Донецька область) нібито передав командуванню для завдання артилерійського удару координати російського громадянина Андрія Миронова, італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі і французького журналіста Вільяма Рогуелона.

Слідком стверджує, що вони ішли в напрямку залізничного переїзду селища Андріївка і Марків нібито відкрив вогонь з автомата Калашникова, щоб перешкодити їм покинути територію до артилерійського обстрілу.

Нагадаємо, що раніше російський суд заочно заарештував і оголосив Марківа в розшук. Як заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, цим Росія підтвердила свою участь у спробі фальсифікації справи українця.

Читайте також:
“Готовий їхати на передову”: Марків поновився на службі в Нацгвардії

Як інформувала “Новинарня“, поліція Італії заарештувала старшого сержанта НГУ Віталія Марківа в аеропорту Болоньї 30 червня 2017 року. За даними ЗМІ, крім українського, він має також громадянство Італії, де країні постійно живе його мати. Туди він полетів у відпустку.

Марківа звинуватили в причетності до обстрілу 24 травня 2014 року біля Слов’янська на Донеччині, де загинули італійський фоторепортер Андреа Роккеллі та його російський перекладач Андрій Миронов, які перебували на боці бойовиків “ДНР”.

Обставини події на боці бойовиків “ДНР” описував фотожурналіст Вільям Роглон (Рогелон) з агентства Wostok Press, який теж перебував на місці обстрілу – він виступив свідком на боці обвинувачення.

12 липня 2019 року суд першої інстанції в місті Павія засудив Марківа до 24 років ув’язнення – попри наявність переконливих доказів у тому, що Марків не міг вчиняти той мінометний обстріл.

Офіційна довідка Національної гвардії України підтверджує, що підрозділи оперативного призначення НГУ в період з 20 березня до 4 серпня 2014 року комплектувалися виключно стрілецькою зброєю: автоматами і кулеметами, а артилерійського озброєння, в тому числі мінометів, в них не було, зокрема і в районі Слов’янська та гори Карачун.

За визнанням італійського прокурора на суді першої інстанції, старший сержант НГУ Марків не вчинив злочину убивства, але він нібито інформував командирів про рух цивільних осіб біля фабрики Zeus Ceramica, а ті, зі свого боку, контактували з військовослужбовцями ЗСУ, які з мінометів відкрили вогонь про групі іноземних журналістів.

Генпрокуратура України зверталася до італійської влади з вимогою надати ґрунтовні докази вини Марківа або негайного звільнити його.

Про те, що Україна готова надати італійському суду всі документи у справі Марківа, неодноразово заявляв також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. МВС України провело відповідні слідчі експерименти на Карачуні.

17 травня 2019 року глава Аваков зустрічався з Марківим. Він та командувач Нацгвардії Микола Балан дали в суді Павії свідчення на захист Віталія.

Упродовж кількох років в Україні та за кордоном тривала акція “Free Markiv”. Учасники численних демонстрацій наголошували, що “справа Марківа” була побудована на російському наративі подій в Україні: “націоналісти, які прийшли до влади внаслідок перевороту”, “безжалісні карателі з добровольчих батальйонів, що вбивають цивільних”, “повстанці Донбасу, які шанують журналістів” тощо.

17 січня 2020 року Верховна Рада України ухвалила постанову, в якій депутати попросили президента і парламент Італії забезпечити прозорість, об’єктивність та неупередженість апеляційного провадження стосовно старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа.

Зрештою 3 листопада апеляційний суд Мілана виправдав Марківа. Його визнали не винним у загибелі Роккеллі.

4 листопада Віталій Марків повернувся до України.

Читайте також:
“Не дозволили попрощатися з дружиною українською”: Марків розповів деталі свого арешту в Італії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна