Ялтинцям подають воду з озера, яке не використовували 50 років

 

У тимчасово окупованому Криму стали подавати в Ялту воду з озера Могабі, яке не використовували для водопостачання півстоліття.

Про це на своїй сторінці в фейсбуці написала так звана “глава російської адміністрації Ялти” Яніна Павленко в четвер, 17 грудня.

“Сьогодні до водопостачання Ялти було підключено джерело, яке не використовували півстоліття. Це озеро Могабі. Тут була встановлена нова запірна арматура, засувки, відремонтовано технологічний насос для промивки фільтрів. Всі підготовчі роботи, включаючи лабораторні дослідження якості води, завершені, вода вже пішла до споживачів – жителів західних районів міста. Одночасно ведеться робота для переходу на власні джерела водопостачання селищ Форос, Сімеїз, міста Алупка”, – написала Павленко.

За її словами, поблизу Фороса є дві свердловини, які після проведення підготовчих робіт зможуть повністю забезпечити селище водою.

“Надалі, після постановки їх на баланс Ялтинського водоканалу, свердловини будуть введені в експлуатацію і вода почне надходити жителям. Весь цей комплекс заходів зніме навантаження з основних мереж міста, і я дуже сподіваюся надалі дозволить пом’якшити графік подачі води в цілому по Великій Ялті”, – додала Павленко.

Читайте також:
Окупаційна влада оштрафувала водоканал у Севастополі за перевитрату води

Окупанти в Криму хочуть використовувати водоспади для постачання водою ялтинців

Як писала “Новинарня”, українська влада неодноразово заявляла про те, що водопостачання анексованого Криму буде відновлено тільки після деокупації півострова.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією у 2014 році поставку води на півострів було припинено.

Запаси води у Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. Згідно з заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські науковці. З кінця серпня на півострові частково запровадили графіки подачі води.

Читайте також:
За два місяці в окупованому Криму пересохли п’ять річок, – російські гідрометеорологи

Окупанти в Криму хочуть використовувати водоспади для постачання водою ялтинців

“Ні краплі води в окупований Крим”: попереджувальна акція на дамбі Північно-Кримського каналу

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна