У Туреччині оголосили вироки за спробу державного перевороту

 

Суд у Туреччині виніс рішення щодо підозрюваних у справі про спробу державного перевороту в 2016 році.

Про це в четвер, 26 листопада, повідомляє “Європейська правда” із посиланням на турецькі ЗМІ.

Судовий процес стосувався подій на авіабазі Акінджи недалеко від Анкари. Тодішній начальник штабу генерал Хулусі Акар, теперішній міністр оборони, і інші вищі командири були заручниками на базі протягом однієї ночі до їх звільнення вранці 16 липня.

Суд над 475 незадоволеними пілотами ВПС і іншими підозрюваними, пов’язаними з базою, почався в серпні 2017 року у найбільшому судовому залі країни, який розташований в тюремному комплексі в Сінкані (провінція Анкара).

Згідно з рішенням суду, колишній командир бази та кілька пілотів винищувачів F-16 отримали по 79 довічних термінів. Такий же вирок отримали четверо “цивільних імамів”, які, за даними обвинувачення, планували державний переворот, дотримуючись вказівок лідера організації FETO Фетхуллаха Гюлена.

Винищувачі F-16 тричі обстріляли будівлю парламенту, а також дорогу біля президентського палацу і штаб-квартири спецназу і поліції Анкари. Президент Реджеп Таїп Ердоган в той час був у відпустці на півдні Туреччини.

Ще кількох обвинувачених засудили від трьох до 16 довічних термінів. Оголошення вироків триває.

Також було вирішено розділити справи шести обвинувачених, включаючи Гюлена та цивільного імама Аділа Оксюза, яких судять заочно.

Уже понад 100 000 працівників державного сектору, включаючи викладачів та суддів, були звільнені з посад через підозри у зв’язках з Гюленом.

Ці арешти продовжуються, хоча вони менш масштабні, ніж у перші роки після спроби перевороту.

Незважаючи на велику кількість підозрюваних, це не найбільший процес, пов’язаний з переворотом. Близько 520 підозрюваних судять у справі, зосередженій на діяльності президентської гвардії.

Читайте також:
У Туреччині знайшли оригінали Брест-Литовського договору і грамоти гетьмана Скоропадського, які не збереглися в Україні

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна