У Литві на Горі Хрестів встановлять пам’ятний хрест “За вашу і нашу свободу”.
Про це у вівторок, 17 листопада, поінформувала пресслужба Посольства України в Литві.
Виготовлений українськими ковалями хрест на вшанування пам’яті героїв, загиблих у боротьбі за свободу і незалежність України та Литви, вже доставили в Литву.
Пам’ятний хрест “За вашу і нашу свободу” перебуватиме у Військовому музеї міноборони Литви у Каунасі, де, після зняття карантинних обмежень, виставлятиметься для огляду.
“Цей унікальний хрест було виготовлено з уламків мін та снарядів, зібраних українськими волонтерами на Донбасі, починаючи з 2014 року, коли розпочалась російська збройна агресія проти нашої держави”, – йдеться у повідомленні посольства.
Ініціатива щодо виготовлення хреста належить українським військовослужбовцям, пораненим під час проведення Антитерористичної операції на сході України (АТО)/Операції об’єднаних сил (ООС), які коштом литовського уряду проходили медичну реабілітацію в одному з військових медичних закладів Литовської Республіки.
Згодом планують організувати показ пам’ятного хреста у Вільнюсі, Клайпеді, місті Друскінінкай та інших, після чого його буде встановлено на легендарній Горі Хрестів поблизу міста Шяуляй.
Починаючи з квітня 2017 року за ініціативи Посольства України в Литовській Республіці та за підтримки цієї ініціативи колективом Військового реабілітаційного центру МО Литви у м. Друскінінкай, саме тут українські військовослужбовці, що проходили курс реабілітації у Литві, вже встановили 29 пам’ятних хрестів.
Гора Хрестів розташована неподалік міста Шяуляй по дорозі Вільнюс-Рига. Це місце є католицькою святинею.
Гора є меморіалом жертвам насильницьких депортацій з Литви, які були здійснені радянським тоталітарним режимом після окупації цієї країни.
Зараз на горі розташовані близько 50 тисяч хрестів, кожен із яких символізує мученицьку долю людини насильницько розлученої з рідної землі.
Створення меморіалу розпочалось у 90-х роках минулого століття нащадками литовців, постраждалих від репресій тоталітарного режиму.
Читайте також:
Окупований Крим може завадити вступу України до НАТО, – глава МЗС Литви
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!