Презентація БПЛА “Сокіл-300”: українські безпілотники летять, всіх бомблять. ВІДЕО

 

Державне київське конструкторське бюро “Луч” презентувало макет розвідувально-ударного безпілотника власної розробки “Сокіл-300”.

Презентація повнорозмірного макета БПЛА відбулася в п’ятницю, 6 листопада, на території ДП “Жулянський машинобудівний завод “Візар”. “Новинарня” підготувала докладне відео з цієї події.

“Сокіл-300” становить собою комплекс, призначений для ведення розвідки та завдання ударів на оперативну та тактичну глибину противника.

БПЛА озброюється керованими ракетами РК-2П з дальністю ураження до 10 км.

Поруч із макетом була представлена оптична прицільна станція наведення (ОПСН).

“Одна з найбільших переваг — це станція виявлення і цілевказання, — розповів на презентації генконструктор ДККБ “Луч” Олег Коростельов. — Вона необхідна для розвідки як наземних, так і морських цілей”.

Комплекс, відповідно до задуму, буде оснащений автоматичною лазерною системою посадки та завадозахищеним радіозв‘язком.

“Сокіл-300” може комплектуватися трьома варіантами двигунів.

“Лазерний канал дозволяє запускати ракети, які теж тут представлені, як елемент озброєння”, — сказав Коростельов, показавши на макет керованої ракети Р2-П.

Як зазначає пресслужба ДК “Укроборонпром”, цей БПЛА розроблений з урахуванням досвіду робіт та технічних рішень ракетного комплексу РК-360 МЦ “Нептун”. Зокрема, управління комплексом здійснюється з мобільного пункту керування, уніфікованого з пунктом управління “Нептуна”.

Також Коростельов показав радіолокатор “Лазерний канал дозволяє запускати ракети, які теж тут представлені”, — сказав Коростельов, показавши на макет керованої ракети Р2-П. синтезовану апертуру для БПЛА “Сокіл-300”.

“Він дозволяє летіти на швидкості 200 км/год і смугу шириною 5 км сканувати й передавати зі щільністю 30 на 30 см. Тобто ми в будь-який час дня і ночі, в тумані чи хмарах зможемо “пропрасувати” певну смугу і передати [дані] на командний пункт”, — розповів генеральний конструктор.

З його слів, оптика БПЛА дозволяє зафіксувати з висоти 3-5 або 10 км пересування об’єктів на дистанції до 50 км.

“Це дистанція, яка дозволяє уникнути зенітного ураження та забезпечити коригування як артилерії, так і будь-яких інших засобів вогневої підтримки”, — пояснив Олег Коростельов.

“Саме така техніка призначена для автоматичного польоту й автоматичного знімання інформації. Ось у цьому її ціль”, — додав конструктор.

Основні характеристики БПЛА “Сокіл-300”:

 • Маса корисного навантаження — 300 кг
 • Максимальна злітна маса — 1225 кг
 • Розмах крила БПЛА — 14 м
 • Довжина БПЛА — 8,57 м
 • Маса пустого БПЛА — 420-535 кг (залежно від двигуна)
 • Максимальна злітна маса БПЛА — 1130-1225 кг (залежно від звигуна)
 • Крейсерська швидкість — 200-220 км/год
 • Максимальна швидкість — 335 км/год
 • Проєктна максимальна дальність польоту — 1000-3300 км (залежно від двигуна)
 • Тривалість польоту — 3-26 год (залежно від двигуна)
 • Система керування — IHS + GPS + карта місцевості

Військовий експерт Тарас Чмут пише з приводу презентованого безпілотника “Сокіл-300”: “На сьогодні це найбільший з БПЛА, які презентували в Україні… Дальність польоту може сягати до 5 тисяч км, висота – 10-12 км, тривалість польоту 24-26 годин. Ну-у-у – поки так обіцяють…

Досвід останніх конфліктів у Карабасі, Лівії та Сирії чудово показав, наскільки сучасні БПЛА здатні змінити поле бою сьогодення. Фактично, виграє той, хто першим виявив та вистрілив. І не важливо, чи це ракета запущена з дрона, чи координати відпрацювали РСЗВ.

З 2014 року Україна серйозно просунулася в цьому напрямку. Здебільшого завдяки приватним та волонтерським ініціативам, які з кустарних кривих виробів вийшли на пристойні конкурентні зразки. Ті ж “лелеки” чи PD-1 у сучасних версіях є високоякісним продуктом, який здатний забезпечити більшість потреб на рівні батальйон/бригада/корпус.

Проблеми з ударними комплексами. Їх немає, окрім шести турецьких літаків [“Байрактар”]. А потреба вимірюється сотнями різного виду. Особливо якщо врахувати те, що у випадку війни щодня безпосередньо дрони будуть втрачатися (що є нормально).

Що стосується “Сокола”, то поки рано давати оцінки. Для початку, хай дійде до випробувальних польотів”.

Перший великий вітчизняний ударний БПЛА бюро “Луч” розробляло протягом останніх півтора року.

За оцінками КБ, вартість одного дрона “Сокіл-300” становитиме 45,6 млн гривень. Якщо виробництво буде серійним, то ціна може знизитись на 30-40%.

Раніше КБ “Луч” планувало презентувати макет БПЛА власної розробки на виставці “Зброя та безпека”. Однак виставку було перенесено на 2021 рік у зв’язку із карантинними обмеженнями.

Читайте також:
Війна за Карабах: азербайджанці звільнили місто Фізулі і ще 7 сіл, показали знищення вірменських військ та ЗРК С-300. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна