Рада ухвалила постанову про заходи протидії поширенню COVID-19

 

Верховна Рада України у вівторок, 20 жовтня, ухвалила в цілому проєкт постанови про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 (№4228), яка передбачає створення національного штабу протидії біологічним загрозам.

Як передає “Новинарня, це рішення підтримали 308 нардепів.

Авторка проєкту постанови, народна депутатка від “Батьківщини” Юлія Тимошенко перед голосуванням зазначила, що сьогодні “людина, яка занедужала на коронавірус не знає, куди звернутися”.

“Вона не може додзвонитися сімейним лікарям, бо вони теж хворіють або надзвичайно завантажені роботою, біля лікарень – черги, люди не можуть туди потрапити. Медики втомлені, виснажені, на межі своїх можливостей, а доплати їм йдуть лише похвилинно”, – зазначила Тимошенко.

Також вона наголосила, що Україна серед країн із найвищою смертністю від наслідків COVID-19.

“Хочу подякувати всім фракціям, депутатам і комітету за те, що ми з вами напрацювали проєкт постанови, який дає уряду чіткий алгоритм дій що треба робити в цій сиутації. Замість критиканства ми сьогодні об’єднуємося задля порятунку країни”, – сказала лідерка “Баткьівщини”.

Проєкт постанови про заходи протидії поширенню COVID-19 та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз має на меті надання рекомендацій президенту України щодо створення Національного штабу протидії біологічним загрозам, із окресленням конкретних напрямів і задач координаційної роботи зазначеного штабу для протидії поширенню респіраторної хвороби COVID-19.

Національний штаб має спрямувати координаційні зусилля зокрема на:

  • заходи щодо оперативного реагування на поширення COVID-19 через інформування громадян та забезпечення зворотного зв’язку введення у країні єдиного багатоканального телефонного контакту та його зв’язку з колцентрами;
  • забезпечення ефективної безоплатної діагностики та тестування на COVID-19. Зокрема, в рамках Держбюджету на 2021 рік утворити цільову бюджетну програму з метою розбудови державної регіональної мережі вірусологічних лабораторій з загальною потужністю більше 100 тис. досліджень на добу;
  • забезпечення лікування коронавірусної хвороби в амбулаторних умовах: створити або відновити у регіонах систему невідкладної медичної допомоги при COVID-19;
  • забезпечення захисту медичних працівників;
  • забезпечення соціальної підтримки пацієнтів з коронавірусною хворобою.

Також уряд має вчинити перерозподіл коштів загального фонду Державного бюджету України на 2020 рік видатками Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

Читайте також:
Із Фонду боротьби з COVID-19 не закупили жодного апарату ШВЛ, – голова Рахункової палати

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна