Україна працює над законом про перехідний період на Донбасі, враховуючи досвід Хорватії, – Резніков

 

Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій працює над законопроектом про перехідний період на Донбасі після його деокупації.
Складовою частиною цього документу стане перехідна судова система.

Про це в інтерв’ю хорватському виданню N1, яке опубліковане 15 жовтня, розповів віце-прем’єр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков.

За словами віце-прем’єра, при розробці законопроєкту Мінреінтеграції використовує хорватський досвід, але модель перехідного періоду буде новою.

“Наприклад, у Хорватії є досвід амністії осіб, які не вчиняли військових злочинів, і ті, хто вчинив злочин, як і раніше повинні були притягатися до відповідальності перед законом. Головна задача у перехідний період та для мирної реінтеграції – це встановлення довіри між людьми”, – наголосив він.

Як пояснив Резніков, українська влада планує заздалегідь підготувати працівників майбутніх адміністрацій, які прийдуть на свої місця відразу після деокупації територій Луганської та Донецької областей.

“Це означає, що їх уже зараз потрібно реєструвати як адміністрацію міста, села, яке зараз під окупацією”, – додав урядовець.

Додамо, що нещодавно Резніков заявляв, що Україні потрібна своя модель безпечної реінтеграції окупованих територій. Базою для неї може стати хорватська модель.

Як інформувала “Новинарня“, Резніков пояснив, чому реінтеграція тимчасово окупованого Донбасу займе мінімум 25 років.

Читайте також:
“Має змінитися покоління”: Резніков попередив, що реінтеграція ОРДЛО займе не менше 25 років

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна