Танкісти і танкістки в зоні ООС тренували вихід із району відведення через блокаду місцевого населення

Фото: Армія інформ

У районі проведення операції Об’єднаних сил пройшли тактико-спеціальні навчання танкового батальйону з практичним виходом у район очікування і відпрацюванням порядку дій на вогневих рубежах.

У навчаннях були залучені танки Т-64 Б1В, танкові тягачі, засоби протиповітряної оборони “Стріла-10”, техніка для проведення інженерної розвідки та автомобілі забезпечення, повідомляє 23 вересня “Армія інформ“.

На першому етапі навчань відбулося теоретичне планування, під час якого були визначені завдання для підрозділів батальйону, командирів танків, екіпажів, час і місце виконання завдань, маршрути пересування і тактика дій. Після відпрацювання тактичної обстановки танкісти перейшли до другого етапу – практичної реалізації бойового задуму.

Фото: Армія інформ

За сигналом тривоги підрозділи, згідно з затвердженим планом, виконали вихід із місць відведення до району зосередження.

Під час маршу танкові підрозділи діяли за ввідними командами, зокрема, блокування колони місцевим населенням, відбиття нападу повітряного противника штатними засобами протиповітряної оборони, ведення інженерної розвідки на маршруті руху колони тощо.

Після прибуття в район зосередження особовий склад батальйону виконав завдання з маскування бронетехніки та організації протиповітряної оборони.

Фото: Армія інформ

На третьому етапі за командою старшого начальника батальйон висунувся на вказаний вогневий рубіж і відпрацював ведення вогню як прямою наводкою, так і стрільби на велику відстань з прихованих вогневих позицій. При цьому було застосовано тактичні елементи танкового бою: “каскад”, “карусель”, “качелі”, “штани” та інші.

Під час оцінювання дій екіпажів ураховувалося виконання часових нормативів, злагодженість, вміння дотримуватися загального плану, а також правильність ухвалення рішень при раптовій зміні обстановки.

“Такі навчання дуже важливі для особового складу батальйону, – зазначив командир батальйону майор Олег. – Щоб не втрачати практичні навички під час перебування у районі відведення, ми відпрацьовуємо основні елементи танкового бою: переміщення і маневрування у складі танкових підрозділів; взводів, рот, розгортання, зміна напрямку руху, дії з засідки та інші. Завдяки постійним тренуванням особовий склад отримує необхідні навички і завжди готовий до виконання бойових завдань за призначенням”.

Командир танкового екіпажу Тетяна. Фото: Армія інформ

Серед екіпажів, які успішно впоралися з завданням, був і екіпаж сержанта Тетяни. Вона єдина жінка в батальйоні на посаді командира танка. Попри велике навантаження під час навчань, навіть для чоловіків, Тетяна вміло і впевнено керувала діями свого екіпажу та отримала за підсумками навчань високу оцінку.

“Для мене такі тренування добра нагода перевірити свої навички, – розповіла Тетяна. – А також ще раз довести, що жінка – командир танка, може впоратися з будь-яким завданням не гірше досвідченого військовослужбовця чоловіка”.

Читайте також:
Дрон ОБСЄ вкотре фіксує танки й “Гради” окупантів, розміщені з порушенням ліній відведення

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна