“Ми починаємо дипломатичну війну”: білоруські прикордонники показали, як обшукували авто українського посла

 

Державний прикордонний комітет Білорусі опублікував відео огляду автомобіля українського посла Ігоря Кизима на кордоні, який, за словами українського дипломата, відбувся на порушення Віденської конвенції.

Про це повідомляє “Європейська правда“.

На опублікованому відео видно, як співробітник прикордонного пропуску “Нова Гута” попереджає посла, що відповідно до законодавства на нього покладені обов’язки щодо здійснення прикордонного контролю, який включає у тому числі огляд транспортного засобу.

Кизим у відповідь послався на Віденську конвенцію, яка не дозволяє огляд особистого багажу дипломата при перетині кордону країни, де він працює, якщо на це немає вагомих причин.

 

“Так точно, тому особистий ваш багаж ми оглядати не хочемо, ми пропонуємо вам просто відкрити задні двері автомобіля, ми просто оглянемо багажник. Особисті речі ми оглядати не збираємося”, – сказав прикордонник (відео, вочевидь, зроблено його нагрудною камерою).

Посол погодився відкрити багажник, але попередив, що “ми починаємо дипломатичну війну“.

“Завтра вам буде телефонувати дуже багато людей… Ви зараз робите  поганий крок, я вам відразу говорю. Я буду писати завтра ноту, я в понеділок буду на роботі. Тепер наступне. Ваш посол, коли буде їхати сюди… Ми починаємо дипломатичну війну, ви хочете цього?” – запитав Кизим.

Згідно з Віденською конвенцією про дипломатичні зносини засоби пересування дипломатичного представництва користуються імунітетом від обшуку, реквізиції, арешту та виконавчих дій.

Особистий багаж дипломатичного агента звільняється від огляду, якщо немає серйозних підстав припускати, що він містить предмети, на які не поширюються винятки, або предмети, ввезення або вивезення яких заборонено законом або регулюється карантинними правилами держави перебування. У цьому випадку огляд проводитися тільки в присутності дипломатичного агента або його уповноваженого представника.

10 вересня посол України в Білорусі Ігор Кизим в інтерв’ю опозиційному білоруському сайту  Tut.by розповів, що шляху з Києва до Мінська білоруські прикордонники “не дуже дружньо” оглянули його автомобіль.

17 серпня МЗС України викликало посла в Білорусі Кизима до Києва для консультацій. За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, Україна поставила на паузу дипломатичні відносини з Білоруссю.

7 вересня після консультацій у Міністерстві закордонних справ України Кизим повернувся  до Мінська.

Читайте також:
Сейм Литви визнав Тіхановську обраною лідеркою Білорусі

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.
[sendpulse-form id="91944"]