У Євросоюзі планують вакцинувати від COVID-19 щонайменше 40% населення

 

Країни Європейського Союзу, Велика Британія і партнери ЄС погодили проєкт плану вакцинації від COVID-19, що передбачає щеплення насамперед не менше 40% їх населення.

Про це в середу, 26 серпня, інформує “Європейська правда” з посиланням на Reuters.

Мета ЄС щодо першочергової вакцинації є вдвічі вища за завдання, поставлене ВООЗ,адже організація планує закупити вакцини спочатку для 20% найбільш вразливих людей у світі через глобальну схему закупівель.

За оцінками Євросоюзу, частка його населення, яке потребує первинної вакцинації, в разі розробки вакцини складе не менше 40%, що ефективно скоротить доступність можливих доз для менш розвинених країн.

Досі не існує схваленої вакцини від COVID-19, за винятком однієї, дозволеної в Росії до початку великомасштабних випробувань.

Очікується, що постачання вакцин, які можуть бути успішними, буде невеликим протягом тривалого періоду через обмеженість виробничих потужностей.

“Додавання в перелік усіх відомих зараз груп ризику охопить, ймовірно, 40% населення, в залежності від ситуації і демографії в країнах”, – йдеться в документі, прийнятому в кінці липня експертами охорони здоров’я з країн-членів ЄС, а також Британії, Швейцарії, Норвегії та Балканських країн.

Документ класифікує як належні до “пріоритетних груп” понад 200 мільйонів осіб з 450 мільйонів населення ЄС, включаючи людей із хронічними захворюваннями, літніх й працівників охорони здоров’я.

Здорові люди, які працюють у найважливіших державних службах, таких як освіта та громадський транспорт, також включені в пріоритетну групу, хоча оцінка їхньої кількості відсутня в документі ЄС.

Мета плану полягає в тому, щоби досягти колективного імунітету для населення ЄС, який може бути досягнутий за допомогою подальших кампаній вакцинації після досягнення мети в 40%.

У документі не наведено жодних часових рамок, як швидко можна досягти поставленої мети.

Європейська комісія неодноразово заявляла, що підтримує глобальний інклюзивний підхід до вакцин від COVID-19, спрямований на забезпечення рівного доступу для всіх у світі.

Читайте також:
Економічний форум у Давосі перенесли через пандемію COVID-19

“Готовий ризикнути здоров’ям”: Додон хоче випробувати на собі російську вакцину проти COVID-19


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.