“Імена самостійної України”: в Києві презентують масштабний генеалогічний проєкт про учасників визвольного руху

 

У Києві в середу, 19 серпня, презентують масштабний генеалогічний проєкт “Імена самостійної України”, присвячений учасникам українського визвольного руху.

Про це інформують на сайті благодійного фонду “Героїка”.

Запуск проєкту “Імена самостійної України” відбудеться 19 серпня о 13:00 у форматі онлайн-презентації за участі розробників, модеруватиме захід журналіст й історик Вахтанг Кіпіані.

“Збройна боротьба за державну незалежність України за радянських часів була абсолютним табу для вивчення та обговорення, навіть у родинному колі. Отже, досить часто українці просто не здогадуються про те, що їх пращур воював зі зброєю у руках за незалежність України. Мета нашого проєкту – допомогти українцям дізнатися більше про долі своїх рідних і близьких”, – пояснює засновник проєкту та керівник благодійного фонду “Героїка” Павло Подобєд.

“Імена самостійної України” – це масштабний генеалогічний проєкт, робота над яким тривала понад десять років на території шести різних держав. До його втілення залучалися тільки волонтери.

“Героїка” опрацювала документи з українських, чеських, американських та польських архівів, що містять інформацію про особовий склад українських військових формувань 1917-1924 рр.

“Були досліджені діаспорні періодичні видання та сфотографовано понад 13 тисяч поховань українських емігрантів у США, Канаді, Польщі, Німеччині та Чехії. Обробка та співставлення одержаних відомостей дозволили сформувати інтерактивну базу даних на 11 800 осіб“, – йдеться у повідомленні.

Користувач може безкоштовно здійснювати пошук особи за прізвищем та отримати інформацію про:

  • військовий ранг та займану посаду;
  • дату та місце народження;
  • коротку біографічну довідку;
  • обставини смерті;
  • дату та місце поховання;
  • фото особи;
  • копії документів;
  • фото місця поховання.

“Ми не ставили собі на меті створити електронну енциклопедію чи зібрати до купи біографії із довідників. Ви не знайдете на нашому сайті розлогих життєписів. Проєкт орієнтований не на військових істориків, а на українців, які прагнуть дослідити власний родовід. Відтак ми надаємо перевагу коротким біографічним довідкам, які дають найважливішу інформацію про розшукувану людину”, – розповів член правління фонду “Героїка” Юрій Яворський.

Презентація приурочена до 10-ї річниці створення “Героїки” – благодійного фонду, що займається вивченням та популяризацією української військової історії, спорудженням пам’ятників та пам’ятних знаків на честь борців за незалежність України.

Читайте також:
Укрпошта випустила марку із зображенням єдиної бойової нагороди Армії УНР

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]