Уряд виділив 250 мільйонів для придбання житла 219 ветеранам-переселенцям

 

Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження про розподіл субвенції на виплату грошової компенсації на придбання житла внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, розпорядження передбачає виділення 250 млн грн для придбання житла для 219 АТОвців-ВПО.

“Уряд продовжує програму підтримки ветеранів війни на Донбасі. Минулого тижня ми виділили фактично 300 млн грн на житло для наших ветеранів. У ці вихідні ми вшановували пам’ять загиблих під час боїв за звільнення Слов’янська та Краматорська шість років тому”, – цитує очільника уряду його пресслужба.

Він також зазначив, що сьогоднішнє рішення уряду так само стосується тих, “хто зі зброєю в руках захищав Україну, її незалежність, цілісність та, власне, свої домівки”.

“Мова йде про 219 переселенців, які безпосередньо брали участь у антитерористичній операції. Для цих військових ми сьогодні виділимо майже 250 млн грн. Ці кошти так само будуть спрямовані на те, аби наші ветерани змогли отримати власне житло та комфортні умови проживання”, – заявив Денис Шмигаль.

За інформацією Міністерства у справах ветеранів, 248 млн грн будуть спрямовані до 24 областей та Києва. Це дасть можливість забезпечити житлом 219 внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю ІІІ групи внаслідок війни, які брали участь в антитерористичній операції.

В уряді нагадали, що це вже четверте рішення за останній місяць щодо забезпечення житлом ветеранів війни.

Наразі вже виділено:

  • 305 мільйонів гривень для виплати грошової компенсації на забезпечення житлом 262 учасників АТО/ООС та членів їх сімей;
  • 7 мільйонів гривень для виплати грошової компенсації на забезпечення житлом постраждалих учасників Революції Гідності, а також членів їхніх сімей;
  • 50 мільйонів гривень для виплати грошової компенсації на забезпечення житлом учасників бойових дій на території інших держав та членів їх сімей, які мають інвалідність І-ІІ групи.

Як інформувала “Новинарня“, у вересні 2019 року учасники бойових дій на сході України, які водночас є вимушено переміщеними особами (скорочено — АТОВПО), тобто виїхали з окупованих районів Луганської та Донецької області, проводили акцію протесту під офісом президента.
Єдина вимога пікетувальників тоді була — фінансування в повному обсязі постанови Кабміну про забезпечення житлом ветеранів АТО, чиї домівки залишилися на нинішній території ОРДЛО.

У квітні 2018 року уряд ухвалив постанову №280, що регулює питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
Впродовж останніх двох років на житло для таких ветеранів та чинних учасників бойових дій держава виділяла по 25 мільйонів гривень. У 2018-му цього вистачило на квартири для 54 бійців.

А загалом житла потребують, за даними самих ВПО-бійців, близько 10 тисяч осіб.

Читайте також:
2018: уряд виділив ще 300 млн. на житло для інвалідів АТО та родин загиблих

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна