Українці, які приїздять до Польщі на роботу, проходять тестування на коронавірус коштом Польської держави.
Про це в ефірі каналу “Дом” заявив посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький, повідомляє “Європейська правда“.
“Вже з кінця травня такі поїздки здійснюються. Є кілька прикордонних переходів, через які громадяни України, що працюють у Польщі, мають робочу візу, контракт в Польщі, можуть приїхати”, – розповів посол про українських працівників.
“Їм обов’язково треба заповнити анкету, в якій пояснити, де вони житимуть у Польщі, щоб можна було перевірити, чи виконують вони умови карантину. Їм вимірюють температуру, здійснюють основні елементи перевірки на хворобу.
Але що важливо: всі громадяни України, які їдуть у Польщу на роботу, проходять тестування за рахунок державних коштів Польщі там, де вони будуть працювати, і карантин вони проходять у місцях праці“, – розповів Ціхоцький.
При цьому за його словами, під час карантину громадяни можуть працювати, але в рамках групи людей, з якою робітник приїхав до Польщі. При цьому можливості такого робітника мандрувати Польщею обмежені протягом восьми днів.
Як писала “Новинарня“, з 3 липня Польща відновила обов’язковий 14-денний карантин для авіапасажирів, які прибувають з України літаками.
З 1 липня такий карантин було скасовано, але з огляду на зростання в Україні статистики нових заражень коронавірусом Україну знову вилучили з переліку країн поза межами Євросоюзу, з аеропортів яких пасажири мають право в’їжджати на територію Польщі без обов’язкового карантину.
Водночас це не стосується певних категорій прибулих, зокрема й учнів, студентів різних форм навчання, слухачів вишів післядипломної освіти, аспірантів, які документально доведуть на кордоні факт навчання в Польщі та вчених, які проводять там наукову чи дослідницьку роботу.
Читайте також:
Україна не потрапила в “зелений” список країн, для яких ЄС відкрив кордони з 1 липня
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!