День скасування рабства у США відзначили новими протестами

 

У США відбулися маніфестації на відзначення Дня скасування рабства. Цього дня, 19 червня, 155 років тому рабство остаточно скасували в останньому американському штаті – Техас.

Із цієї нагоди американців привітав президент США Дональд Трамп.

За його словами, цей день нагадує “як про неймовірну несправедливість рабства, так і про незрівнянну радість, яка повинна була супроводжувати звільнення”.

“У цей червень, ми, як єдина нація, зобов’язуємося жити відповідно до наших вищих ідеалів і завжди прагнути вільнішої та сильнішої країни”, – сказано у відозві глави Білого дому.

Як інформує “Радіо Свобода“, цього року День скасування рабства відбувався на тлі протестів проти поліцейського насильства і дискримінації афроамериканців.

Масові акції протесту 19 червня відбулися у Вашингтоні, Нью-Йорку, Міннеаполісі, Чикаго, інших містах США.

Демонстранти вийшли з плакатами “Чорні життя мають значення” (Black Lives Matter). Активісти тримали транспаранти з іменами темношкірих, які загинули під час затримання поліцією.

Деякі протестувальники вимагали виплати репарацій афроамериканцям.

Як інформувала “Новинарня“, 25 травня в Міннеаполісі, штат Міннесота (США), спалахнули масові заворушення через смерть 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Він помер під час затримання білим офіцером поліції Дереком Шовеном, який коліном притис його шию до землі й не відпускав.

За даними CNN, раніше на поліцейського Шовена вже подавали 18 скарг.

Поліція Міннеаполіса заявила, що Флойд нагадував підозрюваного, якого розшукували за намагання розплатитись у продуктовому магазині підробною 20-доларовою банкнотою, і чинив спротив під час арешту.

Перехожі зняли затримання Флойда на відео і розмістили запис в інтернеті, цей запис швидко поширився та викликав обурення мас, передусім афроамериканців та лівих.

Поліція Міннеаполіса звільнила з роботи всіх чотирьох поліцейських, які проводили арешт, що призвів до смерті Флойда.

У ніч з 28 на 29 року протести переросли в погроми – в Міннеаполісі люди спалили поліцейську дільницю, трощили вітрини магазинів і грабували їх, а також підпалювали автомобілі. У наступні дні виступи й безлади перекинулися на інші міста і штати Америки. У Вашингтоні, Нью-Йорку та інших містах через заворушення ввели комендантську годину.

У маніфестаціях і заворушеннях беруть участь різні політичні, суспільні, расові групи – як ліві, так звані “антифа”, темношкірі, так і частково білі. Акції поєднуються з насильством, погромами й пограбуваннями різних установ, магазинів тощо.

У ході цих виступів вандали зіпсували і знищили багато пам’ятників діячам епохи рабовласництва, Кристофору Колумбу тощо.

Читайте також:
АНТИФЕЙК: Богдан Вечірко, який в’їхав у натовп в Міннеаполісі – іммігрант у США, а не військовий ЗСУ

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна