НАЗК виявило у законопроєкті про гральний бізнес корупційні ризики

 

Національне агентство з питань запобігання корупції провело антикорупційну експертизу законопроєкту про легалізацію і держрегулювання азартних ігор та виявило в ньому низку положень, які містять корупціогенні фактори.

Про це поінформувала пресслужба відомства у середу, 17 червня.

“У висновку НАЗК зазначає, що цей законопроєкт, зокрема, має на меті вирішити такі важливі та давно не врегульовані питання, як організація та проведення азартних ігор та визначення правових, економічних, соціальних та організаційних умов функціонування азартних ігор в Україні, зменшити корупцію в цій сфері”, – йдеться у повідомленні.

До корупціогенних ризиків належить невизначеність процедури внесення плати та отримання ліцензії; дискреція уповноваженого органу в частині визначення переліку суб’єктів господарювання, які здійснюють сертифікацію; встановлення обов’язковості сертифікації грального обладнання на відповідність встановленим технічним вимогам без чіткого переліку такого обладнання, що взагалі не є предметом регулювання цього законопроєкту.

У НАЗК викликало зауваження запровадження нових дозволів без внесення змін до Закону “Про перелік дозвільних документів у сфері господарської діяльності”.

“Водночас вказані у документі підстави для отримання та анулювання ліцензії не узгоджуються із Законом “Про ліцензування видів господарської діяльності”. Якщо законопроєкт буде проголосований без змін, це може призвести до створення численних корупційних ризиків та завдати багатомільйонних збитків державі”, – вказують у відомств.

НАЗК надало рекомендації Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року радник міністра внутрішніх справ України Володимир Мартиненко заявив, що в Україні закрили понад 5300 гральних закладів.

Раніше Верховна Рада провалила голосування за законопроєкт 2285-д, який передбачав легалізацію грального бізнесу в Україні. До необхідного мінімуму у 226 голосів не вистачило тринадцяти.

Тоді президент Володимир Зеленський був обурений відмовою парламентаріїв підтримати легалізацію грального бізнесу та оголосив про негайне закриття всіх гральних закладів у країні. Після цього Кабінет Міністрів затвердив постанову, згідно з якою 20 грудня 2019 року всі гральні заклади припинили роботу.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про легалізацію грального бізнесу 16 січня 2020 року в першому читанні.
Документ запроваджує кримінальну відповідальність за організацію азартних ігор без ліцензії. Також законопроєкт дозволяє розташовувати зали з гральними автоматами лише у готелях, які мають три, чотири або п’ять зірок.
Резидентам держави-агресора буде заборонено мати гральний бізнес на території України.

Читайте також:
“Вхід по дзвінку через квартиру”: в Києві викрили чотири підпільні гральні заклади

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна