Ukrainian lives matter. Але ми не відповімо на вбивство Івана Гоменюка заворушеннями, – голова Спілки українців Португалії

 

Павло Садоха
голова Спілки українців у Португалії

12 березня 2020 року в аеропорті Лісабона був вбитий українець.

Як помирав закутий у кайданки Ігор Гоменюк, бачили багато людей, в професійні обов’язки яких входить захищати життя, здоров’я та права людей.

Він помирав за злочин – знайти працю в іншій країні. Чесну працю.

Його смерть не викликала світового інформаційного буму, масових протестів, розграбованих магазинів.

Його смерть не відноситься до жодної категорії «популярних» дискримінацій.

Він був нікому не цікавий як християнин та добрий сім’янин, що мав відповідальність забезпечити майбутнє своїх дітей. Він був трудовим мігрантом, яких у світі зараз мільйони.

Ми живемо у перекрученому світі, де ті, хто стараються бути чесними, не зацікавлюють у стрічках новин, не стають героями для наслідування.

У цьому конкретному випадку немає доказів того, що Ігор загинув за те, що був українцем, за те, що мав інший колір шкіри, чи за те, що мав іншу релігію. До закінчення слідства ми не знаємо, за що він загинув.

Напевне, немає такої країни, де би не було випадків поліційного свавілля. Як немає випадків, щоб хтось із банкірів не скористався службовим становищем, щоб забути декілька цифр на чужому рахунку, як немає таких країн, де б урядовець не поклав у кишеню «сотню» за невеличке сприяння у вирішенні питання. Злочини перевищення влади, чи використання службового становища не мають кордонів і національностей.

Суспільний резонанс на такі злочини є надважливий.

Це будує правову державу, це змушує бути відповідальними всіх членів суспільства.

Я живу в Португалії вже двадцять років. Я іммігрант. Я знаю, що переживав Ігор, коли їхав шукати працю за кордон. Мільйони знають, що пережив Ігор.

Українці, португальці, бразилійці, кабовердіанці, всі, хто з причин світової економічної нерівності шукають можливість чесно працювати.

За це бажання ми мусили перенести приниження, нерозуміння, обман, найнижчу зарплатню.

Але, будучи іммігрантом, я переконаний, що суспільну думку до феномену імміграції і повязаних із цим правових та соціальних проблем ми не вирішимо трощенням магазинів і підпалами автівок.

Ми, українці, вже пережили в минулому столітті революцію крові та насильства у 1917 році, яка забрала мільйони невинних життів і зупинила культурний та економічний розвиток багатьох народів. Яка спричинила масову міграцію українців по світу.

Тому я не закликаю українців звинувачувати португальців у вбивстві Ігора.

Ми отримали сотні листів від португальців зі словами жалю та підтримки. Ми отримали листи від бразильців, від організацій солідарності. Ми всі – українці, португальці і всі мігранти, що живуть в Португалії – шоковані тим, що сталося, і будемо добиватися справедливого розслідування.

Але не трощенням автівок і закликами про дискримінацію, про яку ми не можемо говорити, не маючи фактів.

Не маніфестаціями на догоду політичним силам для вирішення їхніх партійних завдань.

Не відповіддю насильства на насильство.

Ми надрукуємо фото Ігора і покладемо біля своїх ідентифікаційних документів.

Щоб кожного разу, коли перетинатимемо кордон чи відвідуватимемо міграційні служби, нагадувати службовцям, що сталося 12 березня 2020 року в аеропорті Лісабона.

Читайте також:
У Португалії затримали трьох офіцерів імміграційної служби за підозрою у вбивстві українця

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]