Black Lives Matter: демонстрації й сутички перекинулися зі США на Європу

 

У Сполучених Штатах 12-й день тривають вуличні протести проти расизму і жорстокості поліції на тлі смерті чорношкірого Джорджа Флойда.

Як повідомило ВВС, 6 червня десятки тисяч людей пройшли маршем у Вашингтоні, округ Колумбія. Величезна кількість протестувальників зібралися біля Капітолію, Національної алеї та Білого дому, звівши там барикади. Через маніфестації військові та поліція перекрили більшу частину центру столиці.

Великі протести також пройшли у Нью-Йорку, Філадельфії, Сіетлі, Чикаго, Лос-Анджелесі, Сан-Франциско тощо.

Водночас у Нью-Йорку вже скасована комендантська година, яка було оголошена на 1-2 червня. З огляду на масові заворушення, такі обмежувальні заходи було запроваджено у 25 містах США – адже, крім мирних протестів, маніфестації супроводжувалися погромами деяких державних та громадських установ, пограбуванням крамниць, сутичками з поліцією тощо.

Крім того, масові акції протесту під гаслом Black Lives Matter відбулися і в інших країнах. Так, у столиці Німеччини Берліні під час сутичок з поліцією затримали близько сотні осіб.

Під час зіткнень у Лондоні 14 співробітників поліції отримали поранення. У столиці Великої Британії також відбулися арешти учасників заворушень, передає АР.

Комісар лондонської поліції Крессіда Дік назвала напади на офіцерів “шокуючими й абсолютно неприпустимими”.

У Лондоні десятки тисяч людей 6 червня провели мітинг на площі Парламенту на згадку про загиблого в США афроамериканця Джорджа Флойда, а також людей, які загинули від дій або байдужості поліції у Британії.

На неділю заплановано ще більше демонстрацій по всій Великій Британії, у тому числі біля посольства США в Лондоні.

Як інформувала “Новинарня“, 25 травня в Міннеаполісі, штат Міннесота (США), спалахнули масові заворушення через смерть 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Він помер під час затримання білим офіцером поліції Дереком Шовеном, який коліном притис його шию до землі й не відпускав.

За даними CNN, раніше на поліцейського Шовена вже подавали 18 скарг.

Поліція Міннеаполіса заявила, що Флойд нагадував підозрюваного, якого розшукували за намагання розплатитись у продуктовому магазині підробною 20-доларовою банкнотою, і чинив спротив під час арешту.

Перехожі зняли затримання Флойда на відео і розмістили запис в інтернеті, цей запис швидко поширився та викликав обурення мас, передусім афроамериканців та лівих.

Поліція Міннеаполіса звільнила з роботи всіх чотирьох поліцейських, які проводили арешт, що призвів до смерті Флойда.

У ніч з 28 на 29 травня протести переросли в погроми – в Міннеаполісі люди спалили поліцейську дільницю, трощили вітрини магазинів і грабували їх, а також підпалювали автомобілі. У наступні дні виступи й безлади перекинулися на інші міста і штати Америки. У Вашингтоні, Нью-Йорку та інших містах через заворушення ввели комендантську годину.

У маніфестаціях і заворушеннях беруть участь різні політичні, суспільні, расові групи – як ліві, так звані “антифа”, темношкірі, так і частково білі. Акції поєднуються з насильством, погромами й пограбуваннями різних установ, магазинів тощо.

Читайте також:
АНТИФЕЙК: Богдан Вечірко, який в’їхав у натовп в Міннеаполісі – іммігрант у США, а не військовий ЗСУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна