Міноборони обіцяє не скасовувати “історичні” зірки на погонах

 

Міністерство оборони не планує змінювати елементи військової символіки в однострої військовослужбовців Збройних сил України, зокрема, “зірки” на погонах.

Із такою заявою виступила у вівторок, 2 червня, речниця відомства Світлана Павловська. 

Як відомо, напередодні військовослужбовецбь Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України Сергій Місюра заявив, що нове керівництво Міністерства оборони хоче змінити вигляд зірок на нових погонах українських військових, що були розроблені 2016 року.

Про це ж писав на фейсбуці журналіст та представник робочої групи розробників нового іміджу для української армії Віталій Гайдукевич. 

“Міністр оборони хоче прибрати з погон… зорю Скоропадського. Українськість? Історичність? Традиція? Спадковість? Ні, для декого це, “шо за фашизм?”. Типу п’ятикутні зірки вони повернути не зможуть (бояться обурення), але замінити історичні ромби на “штота другоє” пробують вже”, – розмірковував у соцмережі Гайдукевич.

У МОУ виступили із заявою, що озвучена інформація – неправдива та маніпулятивна.

У відомстві заявили, що наразі продовжується створення єдиних підходів розробки, впровадження використання декоративно-інформаційних елементів оздоблення однострою військовослужбовців ЗС України.

Зазначається, що днями тривали консультації щодо внесення змін до правил носіння військового однострою.

“Один з учасників по-своєму інтерпретував цей захід, що й призвело до появи згаданого допису. Звертаємось до авторів з проханням не використовувати, м’яко кажучи, неправдиву інформацію, а оперувати реальними фактами та користуватися першоджерелами”, – заявила речниця МОУ Світлана Павловська. 

В оборонному відомстві додали, що працюють над науковим обґрунтуванням колористики, символіки, геометрії у розташуванні елементів символічного зображення. Це передбачає заємодію відповідних структур в Міністерстві оборони та представників наукового мистецького середовища.

Для довідки

Станом на початок російської агресії 2014 року українські офіцери мали такі самі знаки розрізнення, як в армії ворога. Відтак група “Нове військо” (координатор – Віталій Гайдукевич) за підтримки міністра оборони Степана Полторака взялася розробляти новий дизайн знаків розрізнення, зокрема погонів. Дорученням міністра від 26 травня 2015 року було створено робочу групу з розробки зразків знаків розрізнення, предметів повсякденної, парадно-вихідної та парадної форми одягу та пропозицій щодо правил їх носіння.

Нові знаки розрізнення військових звань розробляв зокрема Олександр Лєжнєв. Працюючи над їхнім проєктом, він провів історичне та художнє дослідження знаків розрізнення, які існували в Україні за часів Перших та Других визвольних змагань. Було поєднано деякі елементи знаків УНР, ЗУНР та Української Держави.

П’ятипроменеві офіцерські зірки було замінено ромбоподібними – подібні зірки ще у червні 1992 року затвердила Комісія з розробки військової символіки у Збройних силах України. За основу тоді було взято досвід збройних сил Української Держави 1918 року.

5 липня 2016 року альбом з малюнками нових знаків розрізнення та предметів форми затвердив президент України – верховний головнокомандувач ЗС України Петро Порошенко. Було прийняте рішення продемонструвати їх на параді 24 серпня 2016 року.

9 серпня 2016 року до військ довели Тимчасовий порядок розміщення беретного знака, емблем родів військ, носіння орденів, медалей та інших відзнак на військовій формі одягу військовослужбовців ЗС України, затверджений міністром оборони. Крім всього іншого, Тимчасовий порядок регламентував розміщення нових знаків розрізнення звань.

Читайте також:
Затверджено нові погони й предмети однострою ЗСУ. ФОТО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна