Ділянки розведення, вибори в ОРДЛО, списки на обмін: ТКГ збиралася на відеоконференцію

 

У середу, 27 травня, відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ), яке проходило у форматі відеоконференції.

Про це повідомила пресслужба президента України.

Як відзначають на Банковій, українська делегація наголосила на “необхідності встановлення безстрокового, безумовного та сталого дотримання режиму тиші”.

Безпекова група

У межах безпекової групи продовжилося обговорення питання щодо нових ділянок розведення сил і засобів, інформують в ОП.

“Тривають консультації щодо додаткових заходів повної та всеосяжної реалізації режиму припинення вогню та оновленого плану розмінування як необхідних умов для продовження процесу розведення сил і засобів за верифікації та контролю з боку СММ ОБСЄ”, – йдеться в повідомленні з Банкової.

Зазначається, що ОБСЄ також відзначила роботу України в частині реалізації оновленого плану розмінування, як передбачено в комюніке за результатами зустрічі “Нормандської четвірки” в Парижі.

Представники СММ ОБСЄ повідомили про те, що їхні патрулі зафіксували сліди важкої техніки на території ОРДЛО України.

Зі свого боку українська делегація наголосила, що під час позачергового засідання Тристоронньої контактної групи 22 травня 2020 року представники ОБСЄ не підтвердили фактів обстрілів з боку Збройних сил України.

Гуманітарна група

“У межах роботи гуманітарної групи було досягнуто домовленості щодо обговорення на наступному засіданні сформованих списків на взаємне звільнення утримуваних осіб”, – наголошують в ОП.

Сторони також продовжили обговорення відкриття нових КПВВ на лінії розмежування, зокрема в Золотому.

Також ішлося про питання забезпечення безперешкодного перетину КПВВ абітурієнтами в межах вступної кампанії, визначивши це гуманітарною підставою.

Політична група

Під час обговорення у політичній групі можливості проведення виборів на території ОРДЛО України українська сторона, заявляють в офісі президента, вкотре наголосила, що вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу можуть відбутися тільки після виконання вимог безпеки:

  • виведення іноземних військ з території України;
  • роззброєння військових формувань;
  • отримання Україною контролю над кордоном.
  • виключно за українським законодавством за умови забезпечення діяльності українських ЗМІ, політичних партій, міжнародних спостерігачів.

Водночас спеціальна представниця голови ОБСЄ в Тристоронній контактній групі посол Гайді Грау у своїй заяві з приводу зібрання ТКГ 27 травня також зазначила, що “політична робоча група обговорила аспекти особливого статусу деяких районів Донецької та Луганської областей та запровадження “формули Штайнмаєра” в законодавстві України”.

Економічна група

Під час роботи економічної групи українська сторона наголосила, що відновлення банківської системи, системи оподаткування може відбутися відповідно до законодавства України.

“Російська сторона не заперечувала проти важливості верховенства українського законодавства на тимчасово непідконтрольній території”, – пише офіційний сайт Зеленського.

За інформацією сепаратистських ЗМІ, наступне засідання ТКГ відбудеться 10 червня.

Читайте також:
Україна скликає екстрене засідання ТКГ після заяв бойовиків про “приведення військ у повну готовність”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна