На Житомирщині та в зоні відчуження залишаються 13 осередків лісових пожеж. ВІДЕО

 

Станом на вечір суботи, 18 квітня, на північ і північний захід від Києва залишаються активними 13 осередків лісових пожеж – 9 у Житомирській області, 4 – в Київській.

Про це йдеться у вечірньому зведенні Держслужби з надзвичайних ситуацій України.

“Станом на 18-ту годину 18 квітня силами ДСНС надається допомога працівникам лісгоспів на території 4 лісових господарств (ДП «Овруцьке ЛГ», «Овруцьке СЛГ», «Словечанське ЛГ» та «Словечанський лісгосп АПК») щодо гасіння окремих осередків тління трав’яного настилу та пеньків, залишається 9 осередків горіння, з яких 5 локалізовані, а на 4 незначних осередках продовжуються роботи щодо обмеження їх розповсюдження”, – сказано у зведенні про Житомирщину.

У відселених населених пунктах (села Острови, Личмани , Середня Рудня, Нижня Рудня та Верхня Рудня) вогнем знищено 39 будівель, деякі з них самовільно використовувалися як дачні ділянки. Врятовано 45 будівель.

“Силами ДСНС спільно з лісовими господарствами не допущено знищення будівель і споруд у 6 населених пунктах (смт Першотравневе, с. Виступовичі, с. Рудня, с. Дівошин, с. Слобода та с. Ясинець)”, – розповіли рятувальники.

До гасіння залучено 900 осіб та 144 одиниці техніки, в тому числі три літаки ДСНС Ан-32П, якими 18 квітня здійснено 18 скидів (144 тонн води).

Додатково залучено одну одиницю інженерної техніки від Збройних сил України та трьох військових. Додатково в складі зведеного загону для допомоги в ліквідації лісових пожеж направлено 12 машин та 60 осіб – працівників ДСНС з управлінь Івано-Франківської та Тернопільської областей.

Відео:

У Київській області, в Зоні відчуження, станом на 18:00, підрозділами ДСНС надається допомога у гасінні пожеж на території Корогодського, Луб`янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв.

“Основні зусилля спрямовані на локалізацію 4 осередків (с. Корогод, с. Буда, с. Розсоха та с. Крива Гора) тління пеньків, залишків деревини та двох торф’яників в осередках пройдених вогнем.
Для облаштування протипожежних розривів залучено важку інженерну техніку ДСНС та додатково п’ять шляхопрокладачів Збройних сил України. Інженерною технікою створено 297 км мінералізованих смуг”,

Загрози об’єкту Укриття, сховищу радіаційних відходів та іншим критичним об’єктам Зони відчуження немає.

Тут до гасіння пожеж залучено 903 особи та 151 одиницю техніки, в тому числі три вертольоти. 18 квітня гелікоптерами ДСНС на Київщині здійснено 169 скидів – 338 тонн води.

Радіаційний фон по м. Києву та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень (м. Київ – 0,012 мР/год, Київська область – в межах 0,011 мР/год при допустимому фоні 0,05 мР/год, м. Чорнобиль – 0,023 мР/год., на КДП Дитятки 0,02 мР/год. при контрольно допустимому рівні до 0,055 мР/год.).

Читайте також:
Поліція шукає двох чоловіків на мопедах, які навмисно підпалили сухостій під Ірпенем. ВІДЕО

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна