Рада підтримала зміни до регламенту, які зупинять “поправковий спам”

 

Народні депутати України ухвалили зміни до регламенту, які передбачають особливу процедуру ухвалення законопроєктів, до яких подано понад 500 правок. Документ має на меті припинити так званий “законодавчий спам”.

За таке рішення проголосували на засіданні в четвер, 16 квітня, 242 народні обранці, повідомляє Прямий канал. 

Законопроєкт №1043 “Про внесення змін до регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням прав народних депутатів в ході законодавчої процедури” передбачає доповнити регламент Верховної Ради статтею “Особлива процедура розгляду законопроєктів у другому читанні”.

Згідно з нею, у разі подання до законопроєкту, який готується до другого читання (крім проєкту кодексу, законопроєкту, який розглядається Верховною Радою за спеціальною процедурою), пропозицій, поправок в кількості, яка в п’ять і більше разів перевищує кількість статей проєкту первинного законодавчого акта або кількість пунктів проєкту про внесення змін до первинних законодавчих актів, але не менше 500 пропозицій, поправок, такий законопроєкт може розглядатися за особливою процедурою.

Особлива процедура застосовується за пропозицією, підписаним не менше 150 депутатами і підтриману не менш як 226 голосами народних депутатів на пленарному засіданні Верховної Ради, за умови надання народним депутатам порівняльної таблиці та супровідних документів до неї.

“У разі прийняття Верховною Радою рішення про застосування особливої процедури у дводенний строк з дня прийняття такого рішення кожна депутатська фракція (депутатська група) має право визначити не більше п’яти пропозицій, поправок, не врахованих головним комітетом, на яких вона наполягає, і відправити на адресу головного комітету лист із зазначенням номерів і ініціаторів таких пропозицій, поправок в порівняльній таблиці законопроєкт, підготовленого до другого читання “, – йдеться в тексті законопроєкту.

Кожен позафракційний народний депутат, пропозиції, поправки якого враховані головним комітетом, має право визначити не більше однієї своєї неврахованої пропозиції, поправки, на якій він наполягає.

Після цього головний комітет у дводенний термін узагальнює отримані пропозиції та поправки і готує уточнену порівняльну таблицю для розгляду законопроєкту в другому читанні, в яку входять також всі враховані головним комітетом пропозиції і поправки.

На пленарному засіданні при розгляді законопроєкту в другому читанні за особливою процедурою передбачається обговорення пропозицій, поправок, включених в уточненій порівняльної таблиці законопроєкту, з можливим подальшим голосуванням щодо обліку відхилених або щодо підтвердження врахованих головним комітетом пропозицій і поправок, що передбачає право на виступ.

Ініціатору відхиленою поправки буде надаватися виступ тривалістю до 2 хвилин, народному депутату, який вимагає поставити на голосування (для його підтвердження) пропозиція, поправку, яка врахована головним комітетом, – до 1 хвилини.

Читайте також:
Позачергова Рада збереться 16 квітня, боротиметься з “правкотероризмом”, – Арахамія

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна