Видатній поетесі сучасності Ліні Костенко 19 березня виповнюється 90 років.
Ліна Костенко – лауреатка Шевченківської премії (1987), поетеса-шістдесятниця, учасниця дисидентського руху, визнаний моральний авторитет, почесний професор “Києво-Могилянської академії”.
За часів президента Ющенка відмовилася від звання Герой України.
Першу поетичну збірку “Проміння землі” видала у 1957 році.
Серед найвідоміших творів – “Берестечко”, “Маруся Чурай”, збiрки поезії “Вiтрила”, “Проміння землі”, “Сад нетанучих скульптур”, прозовий роман “Записки українського самашедшого”.
Останніми роками Ліна Костенко не з’являється не публіці, мешкає в Києві.
Відомі українці в соцмережах вітають мисткиню з днем народження.
Президент України Володимир Зеленський:
“Для мільйонів українців Ваша поезія стала джерелом мудрості й символізує непереможну силу слова та незламний дух свободи. Кожним рядком Ви стверджуєте велич людського життя. У кожного, хто читає Ваші вірші, з’являються крила”.
П’ятий президент України Петро Порошенко:
“У складні часи саме творчість може допомогти і надати сил і наснаги для боротьби за власне здоров’я, за добробут близьких, за мирну і безпечну Україну. Для мене і моєї родини в усі часи такою творчістю, що надихає, є поезії Ліни Костенко… Зараз я бачу у мережі безліч порад, що подивитися під час карантину, і теж маю рекомендацію – подивіться поетичну виставу за віршами Ліни Костенко “Інкрустації” і будьте здорові!”.
Керівник офісу президента України Андрій Єрмак:
“Немає такої людини, яку б лишила байдужою її лірика – щемлива і прониклива. А її принципова та непохитна громадянська позиція викликає глибоку повагу”.
Режисер, громадський діяч, колишній політв’язень Кремля Олег Сенцов:
“Чудова Ліна Костенко давно і дуже влучно висловилася про нашу сьогоднішню ситуацію: “А часом вже і думаєш, — а може, люди віруси, от просто собі віруси на цій живій Землі?!”
Народна депутатка України Ірина Геращенко (“ЄС”):
“Мала честь кілька раз спілкуватися з Ліною Василівною. Це той випадок, коли ніяковієш, переживаєш, і відчуваєш – без пафосу- історичність таких зустрічей. Вже згадувала якось, як Віктор Андрійович Ющенко хотів вручити Ліні Василівні звання Героя України, ми поїхал до неї додому, вона відкрила двері в спортивному костюмі, напоїла нас чаєм і категорично відмовилася від нагороди: “Поетам бряцалки не потрібні” , – велично сказала вона. Це був один із найважливіших в моєму житті уроків гідності”.
Журналіст, колишній політв’язень Кремля Роман Сущенко:
“Її прості та зрозумілі слова, віртуозно вибудувані в чарівні рими, творять нові сенси, надихають та спонукають, вказують шлях і заряджають енергією, примушують постійно мислити та рухатися, досягати цілей, шукати і знаходити рішення з безвиході та відчаю”.
Письменник, керівник видавництва “А-ба-ба-га-ла-ма-га” Іван Малкович:
“Гляньте на це фото, зроблене кілька років тому. Для себе я називаю цей портрет “Українська Королева”. У наші межові, незрозумілі часи, коли ходимо понад прірвою, маємо все ж один безсумнівний привілей – жити в її епоху, надихатися її Високим Словом. І особлива радість, що сучасні Королеви й живуть не так швидкоплинно… Тож многая літа, дорога і улюблена Ліно Василівно! Ви ж чуєте цей багатоголосий вітальний хор!..”
Читайте також:
“Брязкальця не візьму!” Як Ющенко вітав Ліну Костенко з днем народження замість Путіна. Згадує прес-секретар
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції. Become a Patron!
Ми виправдовуємо довіру!
......
〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter.