“Гроші – це наша проблема”. Зеленський зустрівся з учасниками “Ігор нескорених”

 

Президент Володимир Зеленський провів зустріч з національною збірною “Ігор нескорених”. Спортсмени розповіли главі держави про перебіг підготовки до міжнародних змагань Invictus Games у Гаазі.

Про це повідомляє сайт президента.

Голова організаційного комітету з підготовки команди до участі в Invictus Games 2020, колишній профільний міністр Оксана Коляда повідомила, що цього року вперше “Ігри нескорених” були визначені як спортивний реабілітаційний захід для ветеранів.

Вона зауважила, що в поточному році проведення цих змагань профінансовано в повному обсязі. Це дало змогу не лише провести відбір ветеранів до національної команди, а й знайти тренерів, які готують колишніх військових до головної спортивної боротьби з командами інших країн у Гаазі. Зокрема, серед тренерів — відомі українські спортсмени Василь Вірастюк та Сергій Конюшок.

За словами Коляди, “Ігри нескорених” — це приклад якісної співпраці державного й недержавного секторів, адже в підготовці до Invictus Games поряд з Міністерством у справах ветеранів працюють організація StratCom UA (на зустрічі її представляла директор Оксана Горбач) і Фонд “Повернись живим” (його представляла заступниця голови Ірина Турчак).

Учасники заходу наголосили, що головним критерієм відбору до цьогорічної національної команди «Ігор нескорених» була не лише спортивна підготовка, а й мотивація, а також той ефект, який має участь у змаганнях на реабілітацію ветеранів та повернення їх до соціально активного життя.

“Ми вважаємо себе не проєктом спортивних змагань — ми вважаємо себе проєктом, який дає можливість соціальної та спортивної реабілітації, але, перш за все, соціальної реабілітації та інтеграції”, — наголосила Оксана Горбач.

За словами учасників зустрічі, цього року для участі у відборі до національної команди “Ігор нескорених” зареєструвалося 350 ветеранів, і щороку кількість охочих збільшується. До збірної, яка поїде на змагання в Гаазі, було відібрано 20 спортсменів.

Відбір проводився у трьох містах: Одесі, Львові та Києві. На майбутнє організатори проєкту запропонували розширити перелік міст.

Президент підтримав ініціативу присутніх, щоб “Ігри нескорених” були не лише етапом відбору до міжнародних змагань, а й стали національними змаганнями для ветеранів бойових дій.

Крім того, Зеленський висловився за спорудження національного ветеранського шпиталю й спортивної бази.

“Гроші — це буде наша проблема, а ви нам тільки скажіть, що є проєкт”, — заявив президент.

Під час спілкування також обговорювалося питання забезпечення можливості занять спортом у госпіталях, де ветерани проходять реабілітацію. Крім того, учасники цьогорічної збірної запропонували організувати мережу спортивних закладів для ветеранів, яка працювала б у кожному регіоні країни.

Повідомляється, що особливу увагу було акцентовано на питанні забезпечення безбар’єрності та доступності приміщень закладів і установ, а також транспорту для громадян на візках, зокрема ветеранів.

Представники цьогорічної національної збірної “Ігор нескорених” запросили Володимира Зеленського відвідати їхні навчально-тренувальні збори.

Читайте також:
Мінвет назвав склад нової збірної України на “Ігри нескорених-2020”

Українська збірна готується до “Ігор нескорених-2020” в Гаазі. Представлено тренерів

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна