Рада затвердила дату розділення посад головнокомандувача і начгенштабу ЗСУ

 

Розділення посад головнокомандувача Збройних сил України та начальника Генерального штабу ЗСУ набуде чинності з 27 березня 2020 року.

Відповідні зміни до перехідних положень закону “Про національну безпеку України” було внесено на позачерговому засіданні Верховної Ради 4 березня після звіту правоохоронних органів, повідомляє “Українська правда“.

Передбачалося, що положення 3-6 частин 16 статті, підпункту 3, підпунктів “б” та “в” підпункту 4, підпункту 5 пункту 4 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” цього закону набудуть чинності з 1 березня 2020 року, а не з 1 січня 2021 року.

Але на своєму засіданні 4 березня профільний комітет ВР рекомендував запровадити такі зміни з 27 березня поточного року.

За ухвалення цих змін у цілому, з урахуванням пропозицій комітету, проголосувало 292 народних депутати.

Як аргумент лунало, що “це – ще один крок назустріч НАТО“.

Передбачається, що ухвалення цих змін “дасть змогу вирішити завдання щодо впровадження у 2020 році нової об’єднаної системи керівництва та управління силами оборони з метою побудови Збройних сил України за стандартами НАТО”.

У статті 16 закону “Про національну безпеку України” йдеться про те, що головнокомандувача ЗСУ призначає президент за поданням міністра оборони. Він підпорядковується президенту і міністру оборони, звільняється президентом.

Начальника Генштабу ЗСУ також призначає і звільняє президент за поданням міністра оборони. Начальник Генерального штабу підпорядковується головнокомандувачу Збройних сил.

Повноваження начальника Генштабу визначаються в положенні, яке затверджує президент.

Командувачі видів, окремих родів військ (сил) ЗСУ підпорядковуються головнокомандувачу Збройних сил, а призначаються і звільняються президентом за поданням міністра оборони. Їхні повноваження визначаються в положеннях, які затверджує головнокомандувач ЗСУ.

Згідно з законом, Об’єднаний оперативний штаб Збройних сил України є органом управління міжвидовими та міжвідомчими угрупованнями військ (сил).

Командувач об’єднаних сил підпорядковується головнокомандувачу ЗСУ та здійснює через Об’єднаний оперативний штаб Збройних сил оперативний контроль за боєздатністю сил і засобів ЗСУ.

Командувач об’єднаних сил бере участь у стратегічному плануванні застосування ЗСУ та інших складових сил оборони. Його повноваження визначає положення, яке затверджує президент.

Замисел застосування об’єднаних сил в операціях затверджується верховним головнокомандувачем Збройних сил України.

Читайте також:
Генштаб ЗСУ і Міноборони реформують

Структури Генштабу переведуть на стандарти НАТО до кінця 2020 року

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна