Структури Генштабу переведуть на стандарти НАТО до кінця 2020 року

 

Перебудова структури Генерального штабу ЗСУ, під час якої будуть створені командування різних напрямків, завершиться до 5 лютого 2020 року. А загалом перехід усіх структур ГШ та органів військового управління оперативної ланки на J-структури стандарту НАТО завершать до кінця наступного року.

Про це повідомив перший заступник начальника Генштабу ЗСУ Сергій Корнійчук, передає АрміяInform.

“До 5 лютого маємо завершити перебудову Генерального штабу. В процесі цієї реформи створять Командування Об’єднаних сил, Командування сил підтримки, Командування сил логістики, Командування медичних сил, Командування військ зв’язку та кібернетичної безпеки, Управління стратегічних комунікацій. Загалом усі організаційні заходи щодо переведення всіх структур Генерального штабу та органів військового управління оперативної ланки на J-структури завершать до кінця 2020 року”, – повідомив Корнійчук.

“Треба усвідомлювати, що нинішня реформа — це не підготовчі формальні процедури, це корінні зміни у війську. Перехід на стандарти, структури НАТО — це відповідність чітким вимогам сучасної армії. Це шлях, який ми мусимо пройти, щоб стати сильнішими і ближчими до кращих армій світу. Перехід управлінської структури Генерального штабу і війська загалом на натовські стандарти — це вже незворотний процес”, – зазначив заступник начальника ГШ.

“Серед пріоритетів державного розвитку України — членство в НАТО. Тому перехід органів військового управління на структуру Альянсу, це один з важливих елементів масштабних змін, які реалізують у ЗСУ.
Розпочата перебудова структури війська спрямована на досягнення чіткого розмежування повноважень між усіма органами військового управління у системі застосування Збройних сил України. У результаті цієї трансформації відбудеться чіткий поділ завдань між Міністерством оборони України і ЗСУ. Адже за принципами країн НАТО оборонне відомство як орган центральної влади має здійснювати демократичний цивільний контроль над військом, ресурсне забезпечення армії, а також визначати оборонну політику, а Збройні сили — реалізовувати її”, – пояснив генерал.

Читайте також:
В Україні відбудеться засідання Військового комітету НАТО


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна