РНБО схвалила державне оборонне замовлення на три роки

 

Рада національної безпеки і оборони України на своєму засіданні схвалила основні показники державного оборонного замовлення на 2020 та 2021, 2022 роки.

Про це у вівторок, 18 лютого, інформує пресслужба РНБО.

“За підсумками розгляду питання Кабінетові міністрів України доручено затвердити цей документ з урахуванням висловлених пропозицій щодо його доопрацювання з метою підвищення бойових спроможностей Збройних сил України та розвитку сил стримування”, – йдеться у повідомленні.

Згідно зі схваленим документом, у 2020 році на виконання ДОЗ передбачено фінансування у сумі 25,848 млрд грн, що на 16% більше, ніж у 2019 році.

У виконанні ДОЗ братимуть участь 14 державних замовників.

Державним оборонним замовленням передбачається фінансування заходів з розвитку виробничих потужностей оборонно-промислового комплексу на загальну суму 2,53 млрд грн (9,8% від загального обсягу ДОЗ).

З них 1,7 млрд грн спрямовуватимуться на виконання дослідних та дослідно-конструкторських робіт.

За попередніми розрахунками, частка вітчизняних постачальників складатиме майже 90% продукції, отже імпорт – відповідно близько 10%, що передбачає підтримку вітчизняного ОПК.

Зазначається, що “спільними зусиллями президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів у цьому році вдалося збільшити фінансовий ресурс” на оборону і безпеку держави до 245,8 млрд грн, що майже на 30 млрд грн більше, ніж у 2019 році.

У розпорядженні силового блоку буде також додатковий фінансовий ресурс у розмірі 10 млрд грн під державні гарантії для реалізації програм, пов’язаних із підвищенням обороноздатності і безпеки держави. Такий обсяг державних гарантій наші військові отримають вперше.

“Крім того, на засіданні були розглянуті питання, безпосередньо пов’язані з виконанням ДОЗ і технічним оснащенням сил безпеки і оборони. Це стосується розвитку оборонно-промислового комплексу та нормативно-правового забезпечення його діяльності, зокрема розроблення Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України та відповідних законодавчих актів”, – інформують в РНБО.

Серед іншого, КМУ поставлено завдання внести на розгляд парламенту проєкти законів щодо створення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій в ОПК, а також фінансового оздоровлення та підтримки його підприємств.

Державним оборонним замовленням передбачено продовжити розробку і закупівлю за найважливішими проєктами зі створення ракетної техніки.

У рішенні також містяться доручення іншим міністерствам, відомствам і державним замовникам з оборонного замовлення.

Читайте також:
“Ракетний щит має бути міцним”: Данілов заперечив скасування ракетної програми України

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна