Президент Володимир Зеленський провів у Києві зустрічі з представниками Франції та Великої Британії щодо розміщення в Україні контингенту іноземних військ.
Про це він сказав на брифінгу ввечері в п’ятницю, 4 квітня. Його відео поширив офіс президента.
На перемовинах працювали також начальник Генштабу ЗСУ Андрій Гнатов і заступник керівника офісу президента Павло Паліса.
“Дуже важливо, що ми будемо в постійному форматі так працювати. З відповідними результатами. Я не можу багато деталей оголошувати. Але є початок цієї роботи”, – прокоментував Зеленський.
Станом на зараз робота стосовно розміщення в Україні контингенту триває уже два місяці. Нині була перша підсумовувальна зустріч.
Він розповів, що вже два місяці, відколи команди працюють над питанням іноземного контингенту в Україні. Спершу детально попрацювали військові, а зустріч 4 квітня стала “першою підсумковою, етапною”.
“Ми обговорюємо присутність на землі, в небі й на морі. А також ППО і ще деякі делікатні речі. Є розуміння у партнерів, що потрібно Україні, де є сенситивні географічні моменти, де ми б хотіли мати підтримку. І важливо, що сьогодні я обговорював стратегічні питання — не лише питання кількості, а й питання мандату цієї інфраструктури. Для мене важливі дати, розуміння, у який етап домовленостей ми можемо розраховувати на контингент”, — сказав Зеленський.
Він зазначив, що надалі команди зустрічатимуться щотижня на рівні військових.
За підсумками нинішньої зустрічі командувачі штабів доведуть позиції України лідерам своїх країн та іншим штабам інших країн. Після цього планується ще одна зустріч.
Зеленський наголосив, що до процесу включені не лише Україна, Франція та Велика Британія.
“Багато інших країн, це буде коаліція. Командам потрібен іще десь місяць, не довше, і ми будемо готові повністю, із розуміннями цієї інфраструктури”, — сказав він.
Очікується, що “коаліція охочих” зможе відправити до України миротворчий контингент. За словами прем’єра Великої Британії Кіра Стармера, чисельність західних військових становитиме понад 10 тисяч військовослужбовців. Ймовірно, основна частина цих сил складатиметься з військових із Великої Британії та Франції.
Україна, Франція та Велика Британія організували зустріч 4 квітня в Києві, щоб обговорити майбутнє української армії та потенційну миротворчу місію в Україні.
Президент Франції Емманюель Макрон зазначав, що європейські військові в межах потенційної миротворчої місії в Україні не перебуватимуть на лінії фронту та не воюватимуть із росією.
Питання іноземних миротворців в Україні порушували ще з минулого року. У березні партнери України створили “коаліцію охочих” для захисту та гарантування миру. Кожна країна-член коаліції сама вирішить, який внесок їй зробити.
Читайте також:
Данія висловила готовність направити миротворчий контингент в Україну
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!