Вбивство Окуєвої: у розслідуванні з’явився новий підозрюваний

 

Правоохоронці затримали підозрюваного, якого вважають можливим організатором та посібником у вбивстві активістки Аміни Окуєвої.

Про це начальник Головного управління поліції в Київській області Андрій Нєбитов заявив у понеділок, 13 січня, на брифінгу щодо затримання підозрюваних у вбивстві Аміни Окуєвої та поранення її чоловіка Адама Осмаєва, повідомляє “Укрінформ”.

“Вчора у нас з’явився підозрюваний, організатор, посібник у скоєнні цього вбивства. Він обґрунтовано підозрюється, зараз йому оголошується підозра про вчинення саме цього злочину”, – сказав Нєбитов.

Як писала “Новинарня“, 12 січня прокуратура Київщини заявила про затримання підозрюваних у вбивстві Окуєвої та замаху на вбивство її чоловіка Осмаєва. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що йдеться про “групу кілерів, які обгрунтовано підозрюються у низці вбивств, в тому числі й Окуєвої”.

За словами Авакова, ДНК одного із затриманих збіглося з ДНК на зброї, кинутій на місці злочину.

Пізніше голова Нацполіції Ігор Клименко повідомив, що до складу групи загалом входило сім осіб, частину з них за підозрою в двох вбивствах затримали у вересні 2019 року. За його словами, одним із затриманих підозрюваних у вбивстві Окуєвої є організатор цього злочину.

Читайте також:
У Дніпрі нову вулицю назвуть на честь Аміни Окуєвої

Аміна Окуєва. Фото з ФБ

Як повідомляла “Новинарня“, 30 жовтня 2017 року автомобіль чеченських добровольців АТО Аміни Окуєвої та її чоловіка Адама Осмаєва, колишнього командира батальйону імені Дудаєва, обстріляли на залізничному переїзді біля Глевахи (Київська область).
Уродженка Одеси Окуєва, яка певний час була співробіником полку поліції “Київ-2”, загинула, Осмаєв дістав поранення.

Окуєву поховали за мусульманським звичаєм у Дніпрі.

За фактом убивства Аміни Окуєвої в поліції відкрили кримінальне провадження за ст.115 Кримінального кодексу України – умисне вбивство, яке розцінюється як замовне.

Як заявляв тодішній радник, а тепер – заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, убивць, імовірно, було двоє. “Один чекав на повороті з Одеської траси і давав сигнал другому, що сидів у кущах зі зброєю”.
Він припускав, що замах на Окуєву та Осмаєва має “російський слід” і нагадував, що в червні 2017 року з Росії приїхав кілер, який намагався застрелити Адама й Аміну, однак його затримали.

Нагадаємо, 1 червня 2017 року в Києві на Подолі іноземець вчинив замах на українських чеченських активістів, учасників АТО Адама Осмаєва й Аміну Окуєву. Нападник вистрілив із “глока” Осмаєву в груди. Окуєва зі свого нагородного пістолета Макарова зробила кілька пострілів у кілера. Обох чоловіків доправили до лікарні з пораненнями. Окуєва тоді не постраждала.

Пізніше стало відомо: чоловік, який назвався французьким журналістом Алексом Вернером, завчасно домовився із подружжям про зустріч для інтерв’ю. Це був громадянин РФ, відомий пітерський бандит, чеченець Артур Денісултанов-Курмакаєв на прізвисько “Динго”, який раніше вбив Умара Ісраїлова – екс-охоронця президента Чечні Рамзана Кадирова (за те, що той виявився “відступником”).
При собі нападник мав закордонний паспорт громадянина України на ім’я Олександр Дакар, виданий в Одесі.
Український адвокат Олексій Дрюк називав свого підзахисного Артур Карінарі – це прізвище Денісултанов нібито носив на момент приїзду в Україну в 2015 році.

29 грудня 2019 року українська влада віддала Денісултанова в ОРДЛО в рамках обміну утримуваними особами за запитом РФ.

За словами Антона Геращенка 2017 року, було дві версії вбивства Окуєвої: “дії російських спецслужб із метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації, а також помста Адаму Осмаєву за те, що він пішов проти лідера Чеченської республіки Рамзана Кадирова”.

Читайте також:
Поліція кваліфікувала вбивство Окуєвої як замовне, є дві головні версії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна