Колишньому президенту Пакистану винесли смертний вирок

 

Суд у столиці Пакистану Ісламбаді у вівторок, 17 грудня, виніс смертний вирок колишньому президенту країни Первезу Мушаррафу.

Як повідомляє Deutsche Welle, експрезидента, що керував країною з 1999 по 2008 рік, визнали винним у державній зраді через призупинення дії конституції країни у 2007 році.

Спеціальний суд, у якому брали участь троє суддів, оголосив відповідне рішення в столиці країни Ісламабаді після декількох років судового розгляду справи. Рішення винесли заочно, адже звинувачений з 2016 року проживає в Дубаї, куди йому дозволили виїхати на лікування.

Як пише ВВС, цього місяця Мушарраф записав відеозвернення з лікарняного ліжка, у якому назвав звинувачення проти себе безпідставними.

Первез Мушарраф – президент Ісламської республіки Пакистан з 2001 по 2008 роки, колишній начальник штабу сухопутних військ пакистану, генерал армії у відставці, ветеран Другої і третьої індо-пакистанських воєн. У 1999 році скинув тодішнього прем’єр-міністра Наваза Шаріфа, організувавши безкровний військовий переворот, і став головою виконавчої влади до 2001 року, а відтак – президентом Пакистану. За період з 2003 по 2005 пережив три спроби замаху на життя, пише Zaxid.net.

У 2002 році в Пакистані відбулись парламентські вибори, але Мушарраф залишив за собою пости президента, головнокомандувача і право відправляти у відставку уряд і розпускати парламент. У 2007 році він призупинив дію конституції Пакистану, щоб уникнути юридичного оскарження свого правління. У тому ж році Мушарраф оголосив про відставку верховного судді Іфтіхара Чаудхрі і ще 60 суддів, щоб гарантувати собі переобрання на посаду президента, через що в Пакистані почалася політична криза. Країною прокотилася хвиля масових демонстрацій, які нерідко переростали в зіткнення з поліцією.

У листопаді 2007 року Мушарраф склав президентську присягу на новий п’ятирічний термін і став цивільним президентом Пакистану, пішовши у відставку з посади керівника армії. На парламентських виборах 2008 року перемогли опозиційні до президента партії, під тиском яких 18 серпня 2008 року він подав у відставку.

Читайте також:
У Пакистані загорівся потяг: загинуло понад 70 людей

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна