Рада створила ТСК для контролю за розслідуванням нападів на Гандзюк й інших активістів

 

У четвер, 12 грудня, Верховна Рада підтримала в цілому з урахуванням пропозицій комітету проєкт постанови №2302 “Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуванням нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років”.

Як повідомляє “Новинарня“, за проєкт постанови проголосували 347 народних депутатів.

Очолив ТСК народний депутат Ігор Василів (фракція “Слуга народу”), а його заступницею стала авторка проєкту Соломія Бобровська (фракція “Голос”).

У пояснювальній записці йдеться, що проєктом акту пропонується:

  • утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років;
  • визначити мету, завдання і коло питань, для підготовки та попереднього розгляду яких утворюється Тимчасова слідча комісія;
  • визначити кількісний та персональний склад, голову і заступника Тимчасової слідчої комісії;
  • встановити термін діяльності та термін подання на розгляд Верховної Ради України звіту Тимчасової слідчої комісії;
  • вирішити питання стосовно кадрового, матеріально-технічного, інформаційного, організаційного забезпечення роботи Тимчасової слідчої комісії.

Окрім цього, проєктом акту метою Тимчасової слідчої комісії визначається перевірка відомостей щодо 55 нападів на громадських активістів у 2017-2018 роках зі “Списку Гандзюк” із метою підтвердження або спростування зазначених фактів. До основних завдань Тимчасової слідчої комісії належать:

  • проведення перевірки відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів;
  • проведення перевірки ходу розслідування правоохоронними органами України нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів;
  • встановлення, збір інформації та отримання пояснень від осіб та/або підприємств, установ, організацій, центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, залучених до здійснення діяльності, яка пов’язана із колом питань, для розгляду яких утворено Тимчасову слідчу комісію;
  • ініціювання питання про притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законодавством України.

Термін діяльності Тимчасової слідчої комісії становить один рік. Термін подання нею звіту про виконану роботу на розгляд Верховної Ради — шість місяців з дня її утворення. Термін заслуховування наступного звіту не пізніше шести місяців з дня, коли був заслуханий попередній звіт.

Нагадаємо, у Раді VIII скликання аналогічну ТСК очолював позафракційний Борислав Береза, комісія проводила резонансні виїзні засідання.

Читайте також:
Катерину Гандзюк посмертно нагородили на конкурсі журналістських розслідувань

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.