Більше не “останній диктатор”: Лукашенко відвідає Австрію

 

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вперше із 2016 року відвідає країну Європейського Союзу.

Як повідомляє “Новинарня“, візит до Австрії триватиме 11-12 листопада, передає білоруська агенція “Белта”.

Зазначається, що в ході візиту білоруський лідер обговорить з австрійським керівництвом “економічні і гуманітарні відносини двох країн”.

Як відомо, візові санкції Євросоюзу з президента Білорусі Олександра Лукашенка та його оточення були зняті 2016 року, проте відтоді він не скористався можливістю робочих поїздок та офіційних візитів до країн ЄС, попри запрошення.

Фактично за 25 років правління перший офіційний візит Олександра Лукашенка в країну ЄС був 1996 року – тоді він відвідав Францію. Крім того, Лукашенко в 2012 році неофіційно їздив до Австрії, відпочивав у горах, та двічі був у Ватикані (в 2015-2016 роках), де зустрічався з папою Римським.

“Для Лукашенка, який десятиліттями переміщався по траєкторії між Москвою, Києвом і Пекіном цей візит – справжній прорив. Прорив, який сигналізує про те, що “стара Європа” більше не вважає його “останнім диктатором” континенту. Або, принаймні, вважає таким диктатором, з яким можна шанобливо розмовляти. І це при тому, що головні питання, які ставили Лукашенку – відповідальність за вбивства політичних опонентів, декоративні вибори, переслідування політичних опонентів і вільної преси – так і залишаються без очевидної відповіді”, – вважає журналіст Віталій Портников. 

Портников зазначає, що візит Лукашенка в Австрію – це “своєрідний політичний експеримент”.

“Можна побачити, як буде вести себе “клієнт”, який буде резонанс і чи варто запрошувати його до інших західних столиць. Тим більше, що зараз головним завданням Заходу стає не підтримка білоруської демократії, а підтримка білоруського суверенітету”, – акцентує медійник.

“Створюється враження, що якщо не сьогодні, так завтра питання про збереження цього суверенітету стане головним питанням взаємин Заходу і Росії. І якщо Москва анексує Білорусь або зробить її частиною нової, вже справжньої “союзної держави” на чолі з Путіним, це стане не закінченням, а початком кризи. Тому що Україні в цьому випадку “дружнього запрошення” до складу такої держави, яке зробить російський танкіст або пілот військового літака, просто не уникнути”, – продовжує Портников.

Журналіст резюмує: “саме тому інтереси західної політичної еліти і білоруського диктатора, який дуже не хоче віддавати свою державу новому господареві з Кремля, почали збігатися”.

Читайте також:
Зеленський та Лукашенко зустрілися в Житомирі: “звіряють годинники”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна