“Соловей співає. Доки голос має”. У Києві покажуть особливий фільм про українську мову

 

5 листопада в Києві відбудеться прем’єра документального фільму “Соловей співає. Доки голос має”, що є новаторським, великим дослідженням проблеми мовного питання в Україні.

Автори стрічки аналізують мовну ситуацію не в звичайній, поширеній формі протистояння політичних сил, а досліджують значно глибші причини і наслідки нинішньої конфронтації довкола української мови.

Творці фільму намагаються знайти відповідь на запитання: “чому спілкуватися в Україні ХХІ століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгнення та спротив?”. Вони занурюються вглиб історії, досліджують та руйнують міфи, які століттями насаджувалися як єдина істина щодо меж, сфер, носіїв української мови.

“Як часто вам доводиться чути поширене «Какая разница, на каком языке», «Мова не має значення», «Українською спілкувались лише в селах», «Української ніколи не було в Києві»? Чи замислюється кожен з тих, хто ретранслює ці ідеї, що насправді вони були майстерно інтегровані в суспільну думку пропагандами Російської імперії, Радянського Союзу, Російської Федерації? І головне – чи задумуються їх ретранслятори, навіщо? Якщо мова і насправді не має значення, тоді чому протягом багатьох століть кожен із загарбників українських земель намагався, в першу чергу, ліквідувати українську мову, вдаючись до витончених методів лінгвоциду?” – ідеться в анонсі.

Автори фільму – за їхніми словами, вперше в історії української документальної журналістики – аналізують українське мовне питання через призму досвідів інших країн, Білорусі та Ізраїлю. “Історія цих держав доводить думку про те, що мова була і особливо гостро сьогодні є одним із головних факторів національної безпеки та цілісності багатьох країн, а також важливим фактором у стані гібридної війни, в яку втягнуто Україну”, – зазначають творці стрічки.

Фільм знято в добрій, неагресивній тональності, адже завданням авторської групи було “не загострювати конфліктну ситуацію, а привернути увагу до потреби поширення правдивої історії та перевіреної інформації” щодо мовної проблеми.

Творча група у складі Лесі Воронюк, Сергія Кримського, покійного Олексія Долі, Сергія Мартинова, Анастасії Федченко, Демида Єлізарова, Валентина Грінберга, Олександра Ткачука, Романа Гоменюка, Дениса Костандова, Дениса Олейніка та інших працювала над фільмом з 2017 року.

Фільм знімався в Україні, Білорусі, Ізраїлі, США, Великій Британії за підтримки БФ “Кращим бути”, “Коло”, генерального директора ТОВ “Рома” Романа Клічука, Чернівецької міської ради та ОДА, громадської спілки “Музичний батальйон”, Організації українських жінок у Великобританії, Навчального центру ЗСУ “Десна”, Інституту української мови НАН України, Посольства України в Державі Ізраїль.

Прем’єрний показ: 5 листопада 2019 року, 19.00 м. Київ, Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6
Хронометраж:
65 хвилин
Квитки: karabas.com/ua/prem-yera-dokumentalnogo-filmu- solovej-spivaye
Виготовлено громадською організацією “Всесвітній день вишиванки”
Сторінка фільму в ФБ: https://www.facebook.com/solovejspivae

Читайте також:
“Міс Україна” вляпалася у мовний скандал

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна