Рада ухвалила закон про зосередження Антикорсуду на справах топ-корупції

 

Верховна Рада України ухвалила президентський закон про зосередження Вищого антикорупційного суду виключно на справах топ-корупції.

Як повідомляє “Новинарня“, за внесення зміни до закону “Про Вищий антикорупційний суд” (щодо початку роботи суду, № 1025) проголосували 323 народних депутата із 404 зареєстрованих у сесійній залі.

Законом встановлюється, що підсудність Вищого антикорупційного суду, передбачена Кримінальним процесуальним кодексом як суду першої інстанції, суду апеляційної інстанції та слідчих суддів, поширюється на кримінальні провадження, відомості за якими про кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань:

  • з дня набрання чинності законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду”;
  • до дня набрання чинності цим законом, якщо досудове розслідування здійснюється або здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

З дня набрання чинності законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду” у кримінальних провадженнях, досудове розслідування яких здійснюється НАБУ або досудове розслідування яких здійснювалося НАБУ та закінчено прокурорами САП, слідчі судді (крім слідчих суддів Вищого антикорупційного суду) припиняють приймати до розгляду клопотання та скарги у кримінальних провадженнях, а суди першої інстанції (крім ВАС) – обвинувальні акти, клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру та про звільнення від кримінальної відповідальності у таких кримінальних провадженнях.

Такі клопотання та обвинувальні акти подаються в установленому порядку відповідно до слідчих суддів Вищого антикорупційного суду, Вищого антикорупційного суду. У таких провадженнях суди апеляційної інстанції (крім Апеляційної палати ВАС) припиняють приймати до розгляду апеляційні скарги; клопотання та скарги, які надійшли до слідчих суддів і не розглянуті до дня набрання чинності законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду”, передаються до ВАС для розгляду в установленому порядку слідчими суддями цього суду.

Крім того, з цієї дати у разі, якщо судовий розгляд у судах першої та апеляційної інстанцій не закінчено до дня набрання чинності законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду”, такі кримінальні провадження передаються до ВАС для розгляду; оскарження судових рішень, ухвалених до дня набрання чинності законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду”, здійснюється за правилами підсудності, передбаченими КПК; заяви про перегляд за нововиявленими обставинами судових рішень, ухвалених судами першої та апеляційної інстанцій до дня набрання чинності законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду”, подаються до ВАС та розглядаються ним у встановленому порядку.

У разі об’єднання в одному провадженні матеріалів досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень, серед яких є кримінальні провадження, підсудні ВАС, судове провадження здійснює Вищий антикорупційний суд, якщо виділення в окреме провадження матеріалів кримінального провадження, які не віднесені до підсудності цього суду, може негативно вплинути на повноту судового розгляду.

У разі зміни обвинувачення в суді під час розгляду справи ВАС таке кримінальне провадження продовжує розглядати Вищий антикорупційний суд. Якщо ВАС вийде за межі висунутого обвинувачення, зазначеного в обвинувальному акті, в порядку та у випадках, визначених частиною 3 статті 337 КПК, відповідне кримінальне провадження продовжує розглядатися як таке, що підсудне ВАС.

Як інформувала “Новинарня“, 11 квітня Україні запрацював Антикорупційний суд.

Читайте також:
Справу Єфремова про “закони 16 січня” передали в Антикорсуд

Якщо ви знайшли помилку чи одрук, будь ласка, виділіть фрагмент тексту й натисніть Ctrl+Enter.

   

〉〉 Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".

〉〉 Кожен прихильник "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції. Become a Patron!

Ми виправдовуємо довіру!

  ...

...  

〉〉  Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter.

 

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з вартими уваги статтями "Новинарні".

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: