В Україні стало менше фальшивих гривень

 

Кількість та сума підроблених банкнот гривні за перше півріччя 2019 року знизилися на 26% та 20% відповідно проти аналогічного періоду торік.

Про це у п’ятницю, 23 серпня, повідомляє пресслужба Національного банку України.

“Національний банк констатує зниження кількості підроблених банкнот національної валюти за підсумками першого півріччя 2019 року. Так, кількість та сума підроблення банкнот гривні за перше півріччя 2019 року, якщо порівняти з аналогічним періодом 2018 року, знизилися на 26% та 20% відповідно”, — ідеться в повідомленні.

У НБУ зауважують, що загалом кількість підроблених банкнот національної валюти є стабільно низькою.

Як і в попередні роки, більшість (99%) вилучених з обігу в першому півріччі підроблених банкнот гривні припадала на банкноти чотирьох номіналів: 500 грн (50% від загальної кількості вилучених підробок), 100 грн (24%), 200 грн (14%), 50 грн (11%).

Інші вилучені з обігу підроблені банкноти (номіналами від 1 до 20 гривень) становили лише 1%.

Найчастіше виявлені підроблені банкноти збували через каси закладів швидкого харчування, торгівлі та автозаправних станцій.

Більшість вилучених підробок виготовлено за допомогою струменевих принтерів – 93%, наголошують у НБУ. Підробки, що виготовлені лазерними принтерами та за допомогою кольорових копіювальних апаратів, становили 6%, поліграфічним способом – 1%.

У Нацбанку закликають уважно ставитися до підозрілих банкнот – це дає можливість одразу відрізнити підробку від справжньої банкноти, адже зображення на більшості підробок сформоване кольоровими крапками.

Як повідомляла “Новинарня“, e першому півріччі 2019 року українські банки отримали в 3,7 разу більше чистого прибутку, ніж за аналогічний період 2018 року.

Читайте також:
Нацбанк наклав санкції на 5 мереж обмінників

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна