Група “Приват” Коломойського знову стала постачальником дизпального для “Укрзалізниці”

 

Філіал “Укрзалізниці” “Центр забезпечення виробництва” 22 серпня уклав чотири угоди на постачання дизельного пального на суму 1,01 млрд грн. Половину від цієї суми отримає фірма, пов’язана з групою “Приват” Ігоря Коломойського.

На сайті публічних закупівель Prozorro йдеться про те, що ТОВ “Оіл-Трейд 2018” з Кременчука поставить державній залізничній компанії 20 тис. тонн дизеля за ціною 25,31 тис. – 25,38 тис. грн за тонну.

Згідно з даними сайту “Наші гроші”, бенефіціарами цієї компанії ємешканці Дніпра Віталій Островський і Андрій Алексєєв. Компанія вперше отримала державний підряд, але номер телефону цієї фірми раніше вказувала як свій компанія ТОВ “Альянс Еволюшн” з орбіти Ігоря Коломойського.

Профільне видання enkorr теж повідомляло, що низка непрямих доказів дають підставу стверджувати, що “Оіл-Трейд 2018” насправді контролюється групою “Приват”.

Зокрема, в тендерній документації “Оіл-Трейд 2018” вказувало, що в першому півріччі 2019 року постачало кременчуцькі нафтопродукти для кількох підконтрольних “Привату” промислових підприємств — “ДніпроАзоту”, Нікопольського феросплавного заводу, аеропорту “Дніпропетровськ” та іншим.

Також навесні 2019 року на тендері на поставку ДТ компанія “ТПГ “Альфа” подала довідку, вказавши, що “Оіл-Трейд 2018”, як її постачальник, є постійним представником “Укртатнафти” в Кременчуці.

“Востаннє фірми з групи Коломойського отримували такі великі державні підряди на постачання пального 2014 року, коли Коломойський був губернатором Дніпропетровської області. “Укрзалізниці” “приватівці” постачали пальне востаннє ще за часів прем’єрства Юлії Тимошенко“, – йдеться в публікації “Наших грошей”.

Як відомо, “Укрзалізниця” є найбільшим споживачем дизельного пального. У 2017 році компанія законтрактувала 385 тис. тонн, у 2018 році – 327 тис. тонн. У 2017 році найбільшими постачальниками дизпального для “Укрзалізниці” були “Трейд Коммодіті” (50% обсягу), “Елемент Нафта” (26%), WOG (17%), 2018-го – Wexler Group (40%), “Трейд Коммодіті” (38%) та Socar (20%).

Як повідомляла “Новинарня“, авіакомпанія “Роза вітрів” (Windrose airlines), яку контролює група “Приват” Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, виграла тендер державного авіапідприємства Україна на виконання літерних рейсів до 31 грудня 2019 року.

Читайте також:
Суд зняв арешт із 415 об’єктів нерухомості Коломойського

Справа про корупційне пальне для Міноборони: НАБУ затримало інвестора “Трейд Коммодіті”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна