Рівно 11 років тому російські війська вторглися на територію Грузії. 8 серпня 2008 року в околицях міста Цхінвалі почалися військові зіткнення між грузинською армією і регулярними військами РФ. Війна тривала п’ять днів і призвела до окупації п’ятої частини грузинської території.
Але влада Грузії сьогодні заявила, що не змириться з результатами збройного конфлікту в серпні 2008 року та буде домагатися відновлення територіальної цілісності мирним шляхом.
Як повідомляє “Новинарня“, це заявила в четвер, 8 серпня, президент країни Саломе Зурабішвілі.
“Наша відповідь на окупацію проста – ми не погодимося! Ми не погодимося з нехтуванням прав грузин в Галі і Ахалгорі. Ми не погодимося утиском прав наших громадян – абхазів і осетин, їх мови та ідентичності”, – йдеться в поширеній в четвер заяві Зурабішвілі в зв’язку з 11-ми роковинами початку серпневої війни 2008 року.
Президент зазначила, що відповіддю Грузії повинні стати політична і економічна стабільність держави.
“Точно так само, як мирно ми змогли в 2005 році вивести з грузинської території російські бази, ми зможемо мирно завершити окупацію і створити нові відносини. Приклад Німеччини нам показує, що нічого вічного немає – перемога над безнадією завжди можлива. Врегулювання конфлікту як в наших, так і в їхніх пріоритетах “, – заявила Зурабішвілі, зазначивши, що не допустить створення нової загрози для грузинської держави.
Зі свого боку прем’єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе заявив, що збройний конфлікт у серпні 2008 року став підсумком помилок колишньої влади країни.
“Безумовно, велика помилка колишньої влади полягала в тому, що вона не робила правильних акцентів”, – сказав Бахтадзе журналістам у четвер під час відвідування кладовища в Тбілісі, де поховані загиблі в серпні 2008 року грузинські військовослужбовці.
Прем’єр Грузії зазначив, що тодішній уряд Грузії своєю політикою уможливив “здійснення плану окупації”.
Міністерство зовнішніх справ України теж виступило з заявою, у якій рішуче засуджує розв’язану Російською Федерацією війну проти Грузії.
“Висловлюємо солідарність та підтверджуємо свою непохитну підтримку суверенітету і територіальній цілісності Грузії в її міжнародно визнаних кордонах, поділяємо необхідність мирного вирішення конфлікту на основі фундаментальних принципів і норм міжнародного права та підтримуємо мирну ініціативу Грузинського уряду “Крок до кращого майбутнього”, – зазначили в зовнішньополітичному відомстві.
МЗС наголошує, що досвід показав: політика умиротворення агресора шляхом заморожування російсько-грузинського конфлікту розв’язала йому руки і призвела до прямої збройної агресії Російської Федерації проти України у лютому 2014 року.
Міністерство закордонних справ України закликає міжнародну спільноту продовжити вживати консолідованих заходів, спрямованих на відновлення територіальної цілісності та суверенітету держав, які постраждали від агресивної політики Росії.
“В ці дні ми разом з Грузією сумуємо за жертвами війни, віддаючи їм шану пам’яті, та поділяємо з усім Грузинським народом біль непоправних втрат”, – додали у міністерстві.
Згідно з офіційними даними, в ході серпневої війни 2008 року число загиблих з грузинського боку склало 408 чоловік, серед яких 170 військовослужбовців, 14 співробітників МВС і 224 цивільних особи.
Пройшло 11 років – Росія досі не вивела свої війська.
Читайте також:
Загибель чотирьох морпіхів: США вкотре закликали РФ вивести свої війська з України
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!