Правозахисники вимагають у Ради розглянути законопроект про воєнні злочини

 

Представники Української Гельсінської спілки з прав людини звертаються до голови ВРУ Андрія Парубія та голів фракцій Верховної Ради, аби винести законопроект 9438 (“закон про воєнних злочинців”) на розгляд.

Про це йдеться у повідомленні УГСПЛ на сторінці у соцмережі Facebook.

Наголошується, що в Україні досі не передбачена відповідальність за злочини проти людяності, а положення щодо воєнних злочинів не в повній мірі відповідають вимогам міжнародного права.

Натомість урядовий законопроект №9438 вносить зміни до Кримінального кодексу України та надає можливість національним органам слідства та суду для ефективного кримінального переслідування людей, які вчинили основні злочини за міжнародним правом.

“Його ухвалення чекають десятки тисяч людей, які стали жертвами російської збройної агресії. Саме за цим законом Україна має судити представників незаконних збройних формувань, які утримують та катують людей у підвалах на окупованих територіях. Саме за цим законом Україна має притягнути до відповідальності винних у грубих порушеннях міжнародного права, які сталися під час Іловайського котла, боїв під Дебальцево, розстрілу житлових кварталів Маріуполя, знищення автобусу під Волновахою“, – йдеться у повідомленні УГСПЛ.

Правозахисники наголошують, що зволікання з ухваленням цього закону уже призводить до невідворотних наслідків.

“Тільки міжнародні злочини не мають терміну давності, тому правильна кваліфікація цих дій сьогодні дасть можливість притягнути відповідальних у майбутньому навіть по проходження десятків років. Більше того, тільки засуджені за міжнародні злочини не підлягають амністії, як цього вимагає Росія у рамках Мінського процесу”, – резюмували в УГСПЛ.

Читайте також:
Екс-міністра оборони СРСР засудили за воєнні злочини на 10 років. Зараз йому 94

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна