До Львова на форум військових письменників з’їхалися понад 20 авторів

 

У понеділок, 6 травня, у Львові розпочався Перший Всеукраїнський форум військових письменників.

Захід об’єднав понад двадцять літераторів, які брали участь в АТО або й тепер захищають Україну на фронті, передає “Укрінформ”.

Форум почався зустріччю з військовими письменниками, яка проходила у відомій львівській пам’ятці архітектури – Італійському дворику.

Ці письменники не навчались у літературних інститутах. Їхньою “вчителькою” є війна, і її правду вони передають у своїх творах.

Один із них – “кіборг” Олександр Терещенко. Він втратив праву руку та кисть лівої, отримав численні поранення, коли намагався витягнути гранату, яка залетіла в укріплення в Донецькому аеропорту

Свої спогади та розповідь про життя після війни Терещенко виклав у книзі “Життя після 16:30”.

Фото: прес-служба Львівської ОДА

“16:30″ – це ті цифри, які написали мені моєю ж кров’ю, коли накладали жгути, щоби знати коли їх знімати. Це книга про те, як я живу після цих 16:30, написана без патетики, жалю. Кожне оповідання з певною мораллю, мотивацією, світлом в кінці тунелю”, – розповів Терещенко під час зустрічі.

Серед авторів-презентантів також Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов, Влад Якушев.

Як розповів Якушев, назва його книги “Карателі” – іронічна. Так називали наших військових в російських новинах.

“А я би хотів, щоби той, хто візьме в руки цю книгу, зрозумів всю невідповідність назви і сутності людей, які захищають Україну. Книга “Карателі” для тих, хто боїться читати про війну. Адже книги про війну бувають важкими, емоційними. Це також є в книжці, але я постарався вмістити в неї і якісь веселі історії”, – розповів письменник.

Фото: прес-служба Львівської ОДА

Форум триватиме упродовж трьох днів на різноманітних локаціях, зокрема, у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука, Франковому університеті, Будинку офіцерів, Академії сухопутних військ.

Військові письменники у межах форуму здійснять поїздки у райони області, де презентують свої книги і поспілкуються з читачами.

Читайте також:
5 перекладів квітня: юні піаністи, вагітна гімназистка, домашнє насильство, вікторіанська Англія та книгар-мізантроп

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна