Чеський суд підтримав готель, що не поселяв росіян без заяви проти анексії Криму

 

Конституційний суд Чехії у вівторок, 30 квітня, своїм рішенням не побачив дискримінації у діях Томаша Крчмаржа, власника готелю Brioni Boutique в чеському місті Острава, який відмовляв російським громадянам у поселенні в свій готель, якщо ті не надавали йому письмової розписки із засудженням окупації Криму.

Про це повідомив на своїй сторінці Facebook посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс.

За словами посла, п’ять років тому Томаш Крчмарж “став автором перших антиросійських санкцій в Чехії”.

“24 березня 2014 року у своєму готелі він вивісив оголошення про те, що через анексію Росією Криму громадян РФ тут поселяти не будуть. Через кілька днів, однак, він змінив умову: громадян Росії готель поселятиме лише тоді, коли вони письмово заявлять про засудження окупації Криму”, – написав Перебийніс.

Чеська торговельна інспекція тоді вирішила, що такий підхід є дискримінацією і оштрафувала Крчмаржа на 50 тис. крон (приблизно 2 тис. євро). Однак сам власник готелю заявив, що виконував свій громадянський обов’язок і не погоджувався з таким штрафом.

“Потрібно нагадувати людям, які погано вчили історію, що може статися, якщо не звертати увагу на деякі речі. Росіяни вже тут колись були. Я їх тут більше не хочу, ні для себе, ні для своїх дітей. Путін зробив те саме, що перед війною зробив Гітлер в Судетах”, – наголошував тоді Томаш Крчмарж.

Через суд він домігся, що штраф було зменшено до 5 тис. крон. Пройшовши цілу низку успішних і неуспішних судових розглядів у різних інстанціях, власник готелю довів справу до Конституційного суду Чеської Республіки.

“І ось сьогодні було оголошений вердикт найвищої чеської судової інстанції. Конституційний суд постановив, що в цьому випадку про дискримінацію не йшлося. Він відкинув твердження Вищого адміністративного суду про те, що йшлося про національну нетерпимість, а навпаки визнав дії готелю раціональними”, – написав Перебийніс.

Суд констатував, що анексія Криму суперечить основоположним принципам міжнародного права, зіславшись на позицію, міжнародних організацій, а також МЗС Чехії.

Також чеський Конституційний суд наголосив, що і державні органи дотримуються різних підходів до різних людей в залежності від їхнього громадянства, яке є принципово іншим поняттям, ніж національність.

Відмова клієнту з огляду на його етнічне походження або релігію, на думку суду, вважалася б дискримінацією, але з огляду на громадянство – ні. Тепер справа знову повертається до Вищого адміністративного суду, який має переглянути своє попереднє рішення з урахуванням вердикту КС.

“Таким чином, ми маємо надзвичайно важливий прецедент рішення Конституційного суду країни ЄС, в якому не лише відновлено справедливість стосовно людини, що стала на захист України, але й підтверджено протиправність анексії Росією території України”, – написав посол України в Чеській Республіці.

“Рік тому під час візиту до Острави я вже мав можливість особисто потиснути Томашові руку, але сьогодні чудовий привід, щоб ще раз подякувати за його принципову позицію і підтримку України.
Також вважаю своїм обов’язком закликати всіх українців і друзів України: в разі, якщо будете в Остраві, зупиніться саме в готелі Brioni і подякуйте Томашові. А готель справді непоганий – 4 зірки і прямісінько в центрі). Слава Україні!”, – додав Євген Перебийніс.

Читайте також:
У Чехії десантнику загрожує довічне ув’язнення за участь у війні на боці “ДНР”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна